5 / 3

Světlá nad Sázavou - Švihov

Trasa začíná ve Světlé nad Sázavou. Jediné mírné stoupání, které musíte zdolat je v prvním úseku. A to do jednopatrového...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná ve Světlé nad Sázavou. Jediné mírné stoupání, které musíte zdolat je v prvním úseku. A to do jednopatrového zámku Vilémovice. Po požáru byly při rekonstrukci odstraněny všechny původní barokní prvky a objekt tak získal současnou podobu ve stylu empíru. V současnosti je zámek využíván ke kulturním účelům obce.

Druhým místem, kde si můžete oddechnout od jízdy je hrad Ledeč nad Sázavou. Uvidíte kamenný hrad postavený na místě bývalé tvrze. Když vyjdete na věž, naskytne se vám pohled na sázavské okolí. Uvnitř hradu si prohlídnete expozici z historie města. Mimo jiné také sbírku mincí a papírových platidel. V zahradě stojí raně barokní letohrádek.

Výlet zakončíte u vodní nádrže Švihov se zemní sypanou hrází. Je to vodárenský systém s největší úpravnou pitné vody v České republice

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí