Cyklotrasa Sychrov - Jablonec nad Nisou

Trasa začíná v Sychrově u železniční stanice odkud vede přes Radostín k Arturovu hradu. Jedná se o umělou zříceninu hradu, který je postaven v zámeckém parku zámku v Sychrově. Odtud pojedete přes Rudolfovu vyhlídku do Sychrova a na zámek. Zámek Sychrov byl postaven koncem 17. století, původně zde však stávala gotická tvrz zničená právě před výstavbou nynějšího zámku. Přilehlý zámecký park je tvořen v anglickém duchu. Krom již zmíněného Arturova hradu a Rudolfovy vyhlídky se v parku nachází i vodárenská věž, která stojí vedle krásné oranžérie.


Ze Sychrova budete pokračovat směrem na Odolenovice, Marjánku, Jenišovice a odtud do Voděrad a kolem přírodního parku Maloskalsko do Frýdštejna, kde se nachází malá zřícenina. Odtud budete pokračovat dále kolem Mandlové hory a Kopaniny přes Bobov do vesnice Labe. Blízko ní se nachází zřícenina hradu Vranov, jinak také Pantheon. Pokud se na ni budete chtít podívat, budete muset nechat kola ve vesnici a vydat se po Zlaté stezce Českého ráje až k ní. Pokud ne, do vesnice Labe nezajíždějte a v Malé Skále jeďte směrem na Sněhov. V Malé Skále se navíc můžete podívat na místní zámek nebo bývalý pivovar.


Ze Sněhova pokračujte na Mukařov, Klíčnov, Pulečný a Rychnov u Jablonce nad Nisou až do Jablonce nad Nisou. V Jablonci nad Nisou se nachází hned několik zajímavostí. Jako první, kterou potkáte na trase, se nabízí rozhledna Petřín a park Arboretum. Přímo ve městě se také nachází vodní nádrž Mšeno a samozřejmě nesmí chybět ani Muzeum skla a bižuterie. 

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 34 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.