5 / 0

Sychrov - Jablonec nad Nisou

Trasa začíná v Sychrově u železniční stanice odkud vede přes Radostín k Arturovu hradu. Jedná se o umělou zříceninu hrad...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 34 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná v Sychrově u železniční stanice odkud vede přes Radostín k Arturovu hradu. Jedná se o umělou zříceninu hradu, který je postaven v zámeckém parku zámku v Sychrově. Odtud pojedete přes Rudolfovu vyhlídku do Sychrova a na zámek. Zámek Sychrov byl postaven koncem 17. století, původně zde však stávala gotická tvrz zničená právě před výstavbou nynějšího zámku. Přilehlý zámecký park je tvořen v anglickém duchu. Krom již zmíněného Arturova hradu a Rudolfovy vyhlídky se v parku nachází i vodárenská věž, která stojí vedle krásné oranžérie.


Ze Sychrova budete pokračovat směrem na Odolenovice, Marjánku, Jenišovice a odtud do Voděrad a kolem přírodního parku Maloskalsko do Frýdštejna, kde se nachází malá zřícenina. Odtud budete pokračovat dále kolem Mandlové hory a Kopaniny přes Bobov do vesnice Labe. Blízko ní se nachází zřícenina hradu Vranov, jinak také Pantheon. Pokud se na ni budete chtít podívat, budete muset nechat kola ve vesnici a vydat se po Zlaté stezce Českého ráje až k ní. Pokud ne, do vesnice Labe nezajíždějte a v Malé Skále jeďte směrem na Sněhov. V Malé Skále se navíc můžete podívat na místní zámek nebo bývalý pivovar.


Ze Sněhova pokračujte na Mukařov, Klíčnov, Pulečný a Rychnov u Jablonce nad Nisou až do Jablonce nad Nisou. V Jablonci nad Nisou se nachází hned několik zajímavostí. Jako první, kterou potkáte na trase, se nabízí rozhledna Petřín a park Arboretum. Přímo ve městě se také nachází vodní nádrž Mšeno a samozřejmě nesmí chybět ani Muzeum skla a bižuterie. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí