5 / 3

Tehov - Čejchanův hrádek

Při dobré viditelnosti se můžete kochat dominantní siluetou Milešovky nebo zalesněných vrcholků kopců okolo Sázavy. Hltá...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 85 km

Popis cyklotrasy

Při dobré viditelnosti se můžete kochat dominantní siluetou Milešovky nebo zalesněných vrcholků kopců okolo Sázavy. Hltáme první výškové metry k vrcholku Klokočné. Míjíme malý komplex domů. Konec stoupání otevírá zajímavý rozhled na okolní vrchy, při dobré viditelnosti prý včetně Milešovky. Pádíme skrze stejnojmennou ves Klokočná opět do lůna lesních cest a úzkých točitých stezek. Nakrátko se dotkneme civilizace v sousedních Svojeticích, abychom zase zmizeli pod koruny stromů. Chvílemi křížíme naučnou stezku „Po stopách kameníků“, ale i některé z úseků spleti místních cyklotras. Poskládat si tu skvělý okruh podle svých představ je evidentně snadné.


Pod korunami stovek stromů, živých a velkých, se pomalu blížíme k památce Josefa LadyPříběhy jsou zde připomenuty několika stezkami s informačními tabulemi. Křížíme v klesání klikatící se lesní cestou k Vyžlovskému rybníku. Aby klidných hladin nebylo málo, navazujeme na šňůru vodních ploch se jmény Jan, Švýcar a Jevanský rybník. Pouštíme se do ostrého testu nejlehčích pastorků, s jejichž pomocí se dostáváme k asfaltové spojnici vedoucí nás zpět ke kótě Pod Kobylou.


Při druhém setkání ale odbočujeme na protější stranu a rychlým přesunem z vršku Kobyla  se po stezce suneme na úroveň Černých Voděrad. Jen nejnutnější chvíli se držíme silnice, po červeném značení z ní prcháme a razíme na vrcholek Karkošky. Opět jen na chvíli před jejím vrcholem přijímáme pevný podklad. Po sjezdu u Zvánovického potoka a za ním na cestu okolo místa zvaného Propast

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí