Cyklotrasa Tehov - Čejchanův hrádek

Při dobré viditelnosti se můžete kochat dominantní siluetou Milešovky nebo zalesněných vrcholků kopců okolo Sázavy. Hltáme první výškové metry k vrcholku Klokočné. Míjíme malý komplex domů. Konec stoupání otevírá zajímavý rozhled na okolní vrchy, při dobré viditelnosti prý včetně Milešovky. Pádíme skrze stejnojmennou ves Klokočná opět do lůna lesních cest a úzkých točitých stezek. Nakrátko se dotkneme civilizace v sousedních Svojeticích, abychom zase zmizeli pod koruny stromů. Chvílemi křížíme naučnou stezku „Po stopách kameníků“, ale i některé z úseků spleti místních cyklotras. Poskládat si tu skvělý okruh podle svých představ je evidentně snadné.


Pod korunami stovek stromů, živých a velkých, se pomalu blížíme k památce Josefa LadyPříběhy jsou zde připomenuty několika stezkami s informačními tabulemi. Křížíme v klesání klikatící se lesní cestou k Vyžlovskému rybníku. Aby klidných hladin nebylo málo, navazujeme na šňůru vodních ploch se jmény Jan, Švýcar a Jevanský rybník. Pouštíme se do ostrého testu nejlehčích pastorků, s jejichž pomocí se dostáváme k asfaltové spojnici vedoucí nás zpět ke kótě Pod Kobylou.


Při druhém setkání ale odbočujeme na protější stranu a rychlým přesunem z vršku Kobyla  se po stezce suneme na úroveň Černých Voděrad. Jen nejnutnější chvíli se držíme silnice, po červeném značení z ní prcháme a razíme na vrcholek Karkošky. Opět jen na chvíli před jejím vrcholem přijímáme pevný podklad. Po sjezdu u Zvánovického potoka a za ním na cestu okolo místa zvaného Propast

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 85 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.