Cyklotrasa Teplice - Kamencové jezero

Čeká vás kopcovitá trasa, na které budete mít možnost projít se po několika hradech a zámcích. Jako první na cyklotrase uvidíte zámek Křemýš, který sloužil jako zdravotnické zařízení pro léčbu plicních chorob. Později zde byla léčebna dlouhodobě nemocných. V Bílině si můžete prohlídnout místní zámek. Původně se na jeho místě rozkládalo přemyslovské hradiště a později gotický hrad. Z něj se dochovalo sklepení vytesané do skály a pozdně gotická sklípková klenba v přízemí.


V Mostu si můžete udělat procházku po hradu Hněvín. První zmínka o hradu pochází ze 13. století. V současnosti hrad slouží jako hotel s restaurací. Kromě výhledu z věže nebo návštěvy hvězdárny zde na vás čeká i zážitková expozice o životě alchymisty Edwarda Kelleyho.


Kamencové jezero se nachází přímo v Chomutově nedaleko zoologické zahrady. Vzniklo pravděpodobně zatopením dolů, ve kterých byl těžen kamenec a síra. Voda v jezeře obsahuje disociovaný kamenec, sírany, chloridy, železo a hliník. Přítomnost kamence ve vodě zabraňuje růstu řas a sinic. Proto je velmi vhodné ke koupání, ke kterému slouží placené pláže a mola.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.