Cyklotrasa Teplice - Kamencové jezero

Čeká vás kopcovitá trasa, na které budete mít možnost projít se po několika hradech a zámcích. Jako první na cyklotrase uvidíte zámek Křemýš, který sloužil jako zdravotnické zařízení pro léčbu plicních chorob. Později zde byla léčebna dlouhodobě nemocných. V Bílině si můžete prohlídnout místní zámek. Původně se na jeho místě rozkládalo přemyslovské hradiště a později gotický hrad. Z něj se dochovalo sklepení vytesané do skály a pozdně gotická sklípková klenba v přízemí.


V Mostu si můžete udělat procházku po hradu Hněvín. První zmínka o hradu pochází ze 13. století. V současnosti hrad slouží jako hotel s restaurací. Kromě výhledu z věže nebo návštěvy hvězdárny zde na vás čeká i zážitková expozice o životě alchymisty Edwarda Kelleyho.


Kamencové jezero se nachází přímo v Chomutově nedaleko zoologické zahrady. Vzniklo pravděpodobně zatopením dolů, ve kterých byl těžen kamenec a síra. Voda v jezeře obsahuje disociovaný kamenec, sírany, chloridy, železo a hliník. Přítomnost kamence ve vodě zabraňuje růstu řas a sinic. Proto je velmi vhodné ke koupání, ke kterému slouží placené pláže a mola.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 52 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!