5 / 5

Třebíč - Moravské Budějovice

Jakmile vyrazíte z Třebíče, jako první se podíváte na z rozhledny Na Pekelném kopci na celý Třebíč a jeho okolí. Její oc...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 62 km

Popis cyklotrasy

Jakmile vyrazíte z Třebíče, jako první se podíváte na z rozhledny Na Pekelném kopci na celý Třebíč a jeho okolí. Její ocelová konstrukce je nápaditě obehnána dřevěnými čtverci. Vyhlídková věž má v sobě zakomponován i židovský symbol. Její půdorys připomíná Davidovu hvězdu. Sjedete z kopce a projedete přes Mastník a kolem Kojetic, kde si můžete zaplavat v koupališti, dojedete do Čáslavic.

V Moravských Budějovicích si prohlídnete netradiční barokní zámek, který vznikl přestavbou renesanční radnice a několika mešťanských domů. Pozorovat můžete zbytky sgrafitové výzdoby pod novější omítkou a figurální i ornamentální malby v interiérech. V zámku je umístěno muzeum řemesel, které dokumentuje historii zanikajících či zaniklých řemesel.

Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou s dominantní kupolí farního kostela sv. Markéty se řadí k nejrozsáhlejším k Evropě. Dobové interiéry a malby ilustrují vrcholné období baroka. Na zámku se kromě prohlídek pořádají kulturní akce, zámecké a svatební obřady či firemní akce, rauty a hostiny.

Dále projedete Lipníkem několika jezery a vrátíte se zpět do Třebíče.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí