Cyklotrasa Třebíč - Moravské Budějovice

Jakmile vyrazíte z Třebíče, jako první se podíváte na z rozhledny Na Pekelném kopci na celý Třebíč a jeho okolí. Její ocelová konstrukce je nápaditě obehnána dřevěnými čtverci. Vyhlídková věž má v sobě zakomponován i židovský symbol. Její půdorys připomíná Davidovu hvězdu. Sjedete z kopce a projedete přes Mastník a kolem Kojetic, kde si můžete zaplavat v koupališti, dojedete do Čáslavic.

V Moravských Budějovicích si prohlídnete netradiční barokní zámek, který vznikl přestavbou renesanční radnice a několika mešťanských domů. Pozorovat můžete zbytky sgrafitové výzdoby pod novější omítkou a figurální i ornamentální malby v interiérech. V zámku je umístěno muzeum řemesel, které dokumentuje historii zanikajících či zaniklých řemesel.

Zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou s dominantní kupolí farního kostela sv. Markéty se řadí k nejrozsáhlejším k Evropě. Dobové interiéry a malby ilustrují vrcholné období baroka. Na zámku se kromě prohlídek pořádají kulturní akce, zámecké a svatební obřady či firemní akce, rauty a hostiny.

Dále projedete Lipníkem několika jezery a vrátíte se zpět do Třebíče.


Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 62 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.