Cyklotrasa Třeboň - Holičky

Vyrazíme po cyklostezce podél silnice spojující centrum Třeboně. Vyjíždíme z města, po pravé straně máme Mlýnský rybník a za ním odbočku ke kapli sv. Víta. Za kaplí se nachází rybník Zadní Kouty a u něj občerstvení s venkovním posezením a menším dětským hřištěm.

Vrátíme se na modrou značku, rybník Zadní Kouty a následně Hraniční rybník objedeme zleva, až se dostaneme do obce Nová Hlína. Za ní projíždíme mezi rybníkem Rožmberk a rybníkem Vítek. Cesta nás zavede k silnici I. třídy, po které dojedeme do Staré Hlíny.

Ve Staré Hlíně se vydáme doprava. Z obou stran míjíme další rybníky, po chvíli jsme u Stříbřeckého mostu. Těsně před mostem na levou stranu nás zelená turistická značka nasměruje k pomníku Emy Destinové.

Vrátíme se zpět na silnici a pokračujeme po červené turistické značce podél kanálu Nová Řeka. Před rozcestím Novořecká Bašta zahneme doprava, která nás lesem doprovodí zpět do Třeboně.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!