Cyklotrasa Třeboň - Holičky

Vyrazíme po cyklostezce podél silnice spojující centrum Třeboně. Vyjíždíme z města, po pravé straně máme Mlýnský rybník a za ním odbočku ke kapli sv. Víta. Za kaplí se nachází rybník Zadní Kouty a u něj občerstvení s venkovním posezením a menším dětským hřištěm.

Vrátíme se na modrou značku, rybník Zadní Kouty a následně Hraniční rybník objedeme zleva, až se dostaneme do obce Nová Hlína. Za ní projíždíme mezi rybníkem Rožmberk a rybníkem Vítek. Cesta nás zavede k silnici I. třídy, po které dojedeme do Staré Hlíny.

Ve Staré Hlíně se vydáme doprava. Z obou stran míjíme další rybníky, po chvíli jsme u Stříbřeckého mostu. Těsně před mostem na levou stranu nás zelená turistická značka nasměruje k pomníku Emy Destinové.

Vrátíme se zpět na silnici a pokračujeme po červené turistické značce podél kanálu Nová Řeka. Před rozcestím Novořecká Bašta zahneme doprava, která nás lesem doprovodí zpět do Třeboně.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.