5 / 5

Třeboň - Stráž nad Nežárkou

Touto cyklotrasou poznáte místa, které mají souvislost s životem Emy Destinové. Ze Staré Hlíny pojedete na Stříbřec a pr...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 39 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou poznáte místa, které mají souvislost s životem Emy Destinové. Ze Staré Hlíny pojedete na Stříbřec a projedete přes Stříbřecký most. Stříbřec je vesnice uprostřed třeboňských rybníků. Mezi nejstarší stavení patří původně zemanská trvz, později statek rodiny Hofbauerů, který Ema Destinnová často navštěvovala. Přes obec Pístina se dostanete města do Stráž nad Nežárkou, ve kterém Ema Destinnová od svých 36 let žila na zdejším zámku.

Jemčina je významný barokní lovecký zámek. Seznámíte se s jednotlivými historickými etapami zámku, parforsními hony, prohlédnete si unikátní dřevěnou konstrukci jízdárny, čestný dvůr nebo bunkr raketového vojska.

Cestou zpět do Třeboně ještě uvidíte pomník Emy Destinové, který je ztvárněn ve formě žulového kamene s nápisem. Nakonec projedete kolem rybníků u Vitmanova. Rybníky s mnoha zalesněnými ostrovy a rozsáhlými pobřežními porosty jsou domovem vodních ptáků.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí