Cyklotrasa Trhové Dušníky - zámek Hluboš

Na okraji Drahlína jsme nenáročným profilem zahřátí na provozní teplotu, odtud začínáme šplhat na hřeben. První bolavá špička v profilu. Přichází křižovatka doprava. Lesní cesta Kolovka pokračuje v našem vertikálním transportu vzhůru.

Jedeme po hřebeni. Po jedné straně se terén prudce svažuje dolů, na druhé mírně, my jsme uprostřed a před námi se na asi čtyřkilometrovém úseku klikatí pěšinka. Cestou stavíme u skalního hřebene na hřebeni, kde na kolmé stěně jsou nalepeny, přibity či přišroubovány cedulky se jmény. Trampský hřbitov. Hřeben nás nakonec vyplivne závěrečným prudším sjezdem v Čenkově na asfaltku.

Kousek za bistrem vpadneme zpět do terénu a zhurta ukončíme krátké asfaltové zevlování na rovince. Vrchol Kuchyňka už nějaký čas nepatří k výhledovým – kamennou hromadu s dřevěným křížem dávno hustě obrostly stromy.

Poté klidným tempem jedeme lesními cestami a pozvolně klesáme do Hluboše, obce s dvěma hospodami, v nichž se vaří. Sjedeme do Bratkovic a kousek za nimi se staneme souputníky říčky Litavka. Terén se zhoupne výš nad hladinu říčky a před námi se doslova otevře křoví. Že to okamžitě asociuje zámeckou zahradu, není divu – v bujném křovisku je vystříhaný několik desítek metrů dlouhý pravidelný tunel, opodál další. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.