Cyklotrasa Trhové Dušníky - zámek Hluboš

Na okraji Drahlína jsme nenáročným profilem zahřátí na provozní teplotu, odtud začínáme šplhat na hřeben. První bolavá špička v profilu. Přichází křižovatka doprava. Lesní cesta Kolovka pokračuje v našem vertikálním transportu vzhůru.

Jedeme po hřebeni. Po jedné straně se terén prudce svažuje dolů, na druhé mírně, my jsme uprostřed a před námi se na asi čtyřkilometrovém úseku klikatí pěšinka. Cestou stavíme u skalního hřebene na hřebeni, kde na kolmé stěně jsou nalepeny, přibity či přišroubovány cedulky se jmény. Trampský hřbitov. Hřeben nás nakonec vyplivne závěrečným prudším sjezdem v Čenkově na asfaltku.

Kousek za bistrem vpadneme zpět do terénu a zhurta ukončíme krátké asfaltové zevlování na rovince. Vrchol Kuchyňka už nějaký čas nepatří k výhledovým – kamennou hromadu s dřevěným křížem dávno hustě obrostly stromy.

Poté klidným tempem jedeme lesními cestami a pozvolně klesáme do Hluboše, obce s dvěma hospodami, v nichž se vaří. Sjedeme do Bratkovic a kousek za nimi se staneme souputníky říčky Litavka. Terén se zhoupne výš nad hladinu říčky a před námi se doslova otevře křoví. Že to okamžitě asociuje zámeckou zahradu, není divu – v bujném křovisku je vystříhaný několik desítek metrů dlouhý pravidelný tunel, opodál další. 

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!