5 / 3

Trhové Dušníky - zámek Hluboš

Na okraji Drahlína jsme nenáročným profilem zahřátí na provozní teplotu, odtud začínáme šplhat na hřeben. První bolavá š...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 km

Popis cyklotrasy

Na okraji Drahlína jsme nenáročným profilem zahřátí na provozní teplotu, odtud začínáme šplhat na hřeben. První bolavá špička v profilu. Přichází křižovatka doprava. Lesní cesta Kolovka pokračuje v našem vertikálním transportu vzhůru.

Jedeme po hřebeni. Po jedné straně se terén prudce svažuje dolů, na druhé mírně, my jsme uprostřed a před námi se na asi čtyřkilometrovém úseku klikatí pěšinka. Cestou stavíme u skalního hřebene na hřebeni, kde na kolmé stěně jsou nalepeny, přibity či přišroubovány cedulky se jmény. Trampský hřbitov. Hřeben nás nakonec vyplivne závěrečným prudším sjezdem v Čenkově na asfaltku.

Kousek za bistrem vpadneme zpět do terénu a zhurta ukončíme krátké asfaltové zevlování na rovince. Vrchol Kuchyňka už nějaký čas nepatří k výhledovým – kamennou hromadu s dřevěným křížem dávno hustě obrostly stromy.

Poté klidným tempem jedeme lesními cestami a pozvolně klesáme do Hluboše, obce s dvěma hospodami, v nichž se vaří. Sjedeme do Bratkovic a kousek za nimi se staneme souputníky říčky Litavka. Terén se zhoupne výš nad hladinu říčky a před námi se doslova otevře křoví. Že to okamžitě asociuje zámeckou zahradu, není divu – v bujném křovisku je vystříhaný několik desítek metrů dlouhý pravidelný tunel, opodál další. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí