5 / 5

Tři Studně - Jirmanovské Paseky

Jako první vás čeká stoupání na Fryšavský kopec. Kousek odtud leží památník partyzánů z brigády Mistra Jana Husa, kteří ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 63 km

Popis cyklotrasy

Jako první vás čeká stoupání na Fryšavský kopec. Kousek odtud leží památník partyzánů z brigády Mistra Jana Husa, kteří zde měli v zemljance štáb. Zrekonstruovaný srub je na dohled od pamětní desky. Sjíždíme na rozcestí U Panáka a potom dál ke Stříbrné studánce, což je jeden z pramenů Svratky. Nahoře není nic cyklisticky zajímavého, tak ušetříme čas a zajedeme k Malinské skále. Trasa k ní vede kolem Lisovské skály a cestu si lze zpestřit jízdou po červené turistické značce, která je plná kořenů a později osetá velkými balvany. Po svižném sjezdu ze skal dnes poprvé opouštíme lesy.


Z něj po červené stoupáme na Buchtův kopec ozdobený kopulí radaru pracoviště Řízení letového provozu. Začíná nenápadně po silnici, pokračuje chvíli po poli, ale ta nejzákeřnější pasáž se ukrývá v lese. Jestli jste nepošetřili dost sil, bude pro vás gradace sklonu opravdovou výzvou. Za odměnu pak padáme dolů po zelené značce, kde se v lesní části nachází krátký, ale technický trail starou úvozovou cestou až na hranici lesa, odkud je vidět na údolí řeky Svratky k obci Krásné a Spělkov. Sjedeme ještě níž a nebudeme objíždět kopec Strom, ale přejedeme po vedlejší silnici, protože se po cestě můžeme občerstvit a v Novém Městě si sjet singltracky. Jedeme po loukách nad obcí Javorek a koukáme na protější svahy, které jsou o hodně prudší.


Po výjezdu na kopec Štarkov následuje průjezd vesničkou Nové Jimramovské Paseky a odtud směrem na Odranec přes kopec Bohdalec. Pokud přijedete ve chvíli, kdy budou mít hospůdky ve Vříšti i Kadově zavřeno, poblíž je menší obchod se smíšeným zbožím. Z Kadova po žluté míříme na Medlov, tady si zkracujeme cestu přes pastvinu s elektrickým ohradníkem a za chvíli jsme ve Vlachovicích. Pod nimi se rozkládá novoměstská aréna s 30km sítí stezek. Na mnoha místech si můžete pěkně poskočit nebo zvolit rock garden, nadmořskou výšku ztrácíte jen pozvolna, a když už se musíte vyškrábat zpátky nahoru, je převýšení celkem přívětivé. Nakonec už po silnici zpět do místa startu.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí