Cyklotrasa Tři Studně - Jirmanovské Paseky

Jako první vás čeká stoupání na Fryšavský kopec. Kousek odtud leží památník partyzánů z brigády Mistra Jana Husa, kteří zde měli v zemljance štáb. Zrekonstruovaný srub je na dohled od pamětní desky. Sjíždíme na rozcestí U Panáka a potom dál ke Stříbrné studánce, což je jeden z pramenů Svratky. Nahoře není nic cyklisticky zajímavého, tak ušetříme čas a zajedeme k Malinské skále. Trasa k ní vede kolem Lisovské skály a cestu si lze zpestřit jízdou po červené turistické značce, která je plná kořenů a později osetá velkými balvany. Po svižném sjezdu ze skal dnes poprvé opouštíme lesy.


Z něj po červené stoupáme na Buchtův kopec ozdobený kopulí radaru pracoviště Řízení letového provozu. Začíná nenápadně po silnici, pokračuje chvíli po poli, ale ta nejzákeřnější pasáž se ukrývá v lese. Jestli jste nepošetřili dost sil, bude pro vás gradace sklonu opravdovou výzvou. Za odměnu pak padáme dolů po zelené značce, kde se v lesní části nachází krátký, ale technický trail starou úvozovou cestou až na hranici lesa, odkud je vidět na údolí řeky Svratky k obci Krásné a Spělkov. Sjedeme ještě níž a nebudeme objíždět kopec Strom, ale přejedeme po vedlejší silnici, protože se po cestě můžeme občerstvit a v Novém Městě si sjet singltracky. Jedeme po loukách nad obcí Javorek a koukáme na protější svahy, které jsou o hodně prudší.


Po výjezdu na kopec Štarkov následuje průjezd vesničkou Nové Jimramovské Paseky a odtud směrem na Odranec přes kopec Bohdalec. Pokud přijedete ve chvíli, kdy budou mít hospůdky ve Vříšti i Kadově zavřeno, poblíž je menší obchod se smíšeným zbožím. Z Kadova po žluté míříme na Medlov, tady si zkracujeme cestu přes pastvinu s elektrickým ohradníkem a za chvíli jsme ve Vlachovicích. Pod nimi se rozkládá novoměstská aréna s 30km sítí stezek. Na mnoha místech si můžete pěkně poskočit nebo zvolit rock garden, nadmořskou výšku ztrácíte jen pozvolna, a když už se musíte vyškrábat zpátky nahoru, je převýšení celkem přívětivé. Nakonec už po silnici zpět do místa startu.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 63 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!