Cyklotrasa Turnov - Kacanovy

Turnov je město v Libereckém kraji, kterým protéká řeka Jizera. Zde začíná i trasa, která vede Českým rájem až do vesnice Kacanovy. Od železniční stanice pojedete přes lázně Sedmihorky do vesnice Doubravice. Odtud se vydáte dále přes Rokytnici, Zavadilku a Hnanice do obce Borek. Zde se nachází Motomuzeum. Kousek od obce se také nachází přírodní park Borecké skály, ty však nejsou přístupné na kole. Z Borek se vydáte směrem na Tachov, kde si můžete udělat zastávku u Tachovského vodopádu. Bohužel je také přístupný pouze pro pěší. Dostanete se k ní, když půjdete po Zlaté stezce Českého ráje.


Z Tachova pojedete dále do Jiviny a odtud až k rybníkům Krčák a Vidlák, které jsou součástí přírodní rezervace Podtrosecká údolí. Odtud pojedete směrem na obec Na Prašivci, Babylon a dále do oblasti Hruboskalska kolem vyhlídky Prachovna do Krčkovic. Dále pak kolem pohádkového domku přes vesnici Čertoryje ke slavnému rybníku Věžák. Zde totiž ve filmu učil tatínek Luboš syna Vaška vázat dračí smyčku. Od rybníku poté pojedete na rozcestí U Přibyla a dále kolem Františkova pramene přes Pleskotský mlýn. Projedete Pekařovu bránu a pojedete směrem na Lažany a Vyskeř, kde se můžete podívat na dřevěnou zvonici u místního kostela. Z Vyskeře pojedete do vesnice Čtvrt a odtud až do cíle cesty, vesnice Kacanovy

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!