5 / 0

Turnov - rozhledna Kozákov

Cyklovýlet začíná v Turnově, odkud vyrazíme proti proudu řeky Jizery, na pravém břehu uvidíme zámek Hrubý Rohozec. Gotic...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Cyklovýlet začíná v Turnově, odkud vyrazíme proti proudu řeky Jizery, na pravém břehu uvidíme zámek Hrubý Rohozec. Gotická hradní expozice vás seznámí se způsoby bydlení a odívání v průběhu historických epoch. V Dolánkách najdete Dlaskův statek, kde si můžete prohlídnout Muzeum Českého ráje. Dále na stezce uvidíte Drábovnu, kam se dostanete přes Bukovinu. Jedná se o skalní město, z jehož okraje se nabízí krásný výhled na Maloskalsko a údolí řeky Jizery. Dříve zde stával i dřevěný hrad.


Další zastávkou může být hrad Frýdštejn. Hlavní dominantou a nejlépe zachovalou částí hradu je velká hradní věž, postavená na nejvyšším skalisku. Zatímco hlavní věž odolává času, někdejší dřevěné hradní stavby zmizely zcela a hradební zdi jsou zachovány již jen částečně. Od hradu sestoupáme a pojedeme kousek po místní komunikaci do Malé Skály.

 

Z Malé Skály pokračujeme přejetím mostu přes Jizeru a pokračujeme podél železniční trati. Sjedeme na žlutou do skalního města Chléviště. Skalní bludiště a vyhlídky na Maloskalsko stojí za krátkou procházku. Následně se na chvíli vrátíme na červenou značku, projedeme kolem modlitebny a bludiště Besedických skal. Z Besedic budeme pokračovat přes Koberovy a Hamštejn přímo na vrchol Kozákov, kde za pěkného počasí můžete vidět až čtvrtinu Čech a dalekohledem lze na obzoru zahlédnout i nejvyšší budovy Prahy.


Tato cyklotrasa je součástí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Pokračujte trasou Kozákov - Jičín.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí