Cyklotrasa Turnov - rozhledna Kozákov

Cyklovýlet začíná v Turnově, odkud vyrazíme proti proudu řeky Jizery, na pravém břehu uvidíme zámek Hrubý Rohozec. Gotická hradní expozice vás seznámí se způsoby bydlení a odívání v průběhu historických epoch. V Dolánkách najdete Dlaskův statek, kde si můžete prohlídnout Muzeum Českého ráje. Dále na stezce uvidíte Drábovnu, kam se dostanete přes Bukovinu. Jedná se o skalní město, z jehož okraje se nabízí krásný výhled na Maloskalsko a údolí řeky Jizery. Dříve zde stával i dřevěný hrad.


Další zastávkou může být hrad Frýdštejn. Hlavní dominantou a nejlépe zachovalou částí hradu je velká hradní věž, postavená na nejvyšším skalisku. Zatímco hlavní věž odolává času, někdejší dřevěné hradní stavby zmizely zcela a hradební zdi jsou zachovány již jen částečně. Od hradu sestoupáme a pojedeme kousek po místní komunikaci do Malé Skály.

 

Z Malé Skály pokračujeme přejetím mostu přes Jizeru a pokračujeme podél železniční trati. Sjedeme na žlutou do skalního města Chléviště. Skalní bludiště a vyhlídky na Maloskalsko stojí za krátkou procházku. Následně se na chvíli vrátíme na červenou značku, projedeme kolem modlitebny a bludiště Besedických skal. Z Besedic budeme pokračovat přes Koberovy a Hamštejn přímo na vrchol Kozákov, kde za pěkného počasí můžete vidět až čtvrtinu Čech a dalekohledem lze na obzoru zahlédnout i nejvyšší budovy Prahy.


Tato cyklotrasa je součástí souboru Zlatá stezka Českého ráje. Pokračujte trasou Kozákov - Jičín.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.