5 / 3

Turnov - Turnov(okruh)

Vlaková zastávka Turnov-město je naším výchozím bodem, od náměstí Českého ráje vás k ní případně dovede zelená TZ. Těsně...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 16 km

Popis cyklotrasy

Vlaková zastávka Turnov-město je naším výchozím bodem, od náměstí Českého ráje vás k ní případně dovede zelená TZ. Těsně za přejezdem již doleva vede CT 4078 se souběžnou zmíněnou zelenou TZ. Vydejte se tedy po těchto značeních, postupným stoupáním se dostanete až na parkoviště nad Pelešany a za ním se obě značky rozdělí. Pro kola je zelená již téměř nesjízdná, lepší je zůstat na asfaltu a serpentinami dojet až na Valdštejn. Nacházíte se již na hřebeni, po němž budete od Valdštejna dále pokračovat doleva, stále po CT 4078 a také červené TZ. Jede se víceméně po vrstevnici. Nakonec sjedete k arboretu na Bukovině a čeká vás necelý kilomet dlouhé stoupání k zámku Hrubá Skála. Vyjedete na silnici těsně před zámkem, dáte se vlevo a po chvíli již spatříte cíl vaší cesty. Zpáteční cesta od Hrubé Skály vede v prvním úseku, až k bukovinskému arboretu, po stejné trase. Na Bukovině se ale dejte doleva podle značení CT 4012 a zatím i souběžné modré TZ, značení CT se držte i v momentě, kdy se modrá TZ odpojí. Pojedete po lesní asfaltce mírně z kopce, až vyjedete v Kacanovech, kde na hlavní odbočíte doprava. Máte před sebou nyní jen silniční úseky až do Turnova. Vyjedete Kacanov, následuje sjezd do Mašova. Na Turnov se zde jede na křižovatce doprava, dále již vede k zastávce Turnov-město.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí