5 / 2,75

Týnec nad Sázavou - Konopiště

Na Konopiště (Okruh)Od nádraží pojedete nejprve kolem autobusového stanoviště neznačeným úsekem na první křižovatku, na ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 24 km

Popis cyklotrasy

Na Konopiště (Okruh)


Od nádraží pojedete nejprve kolem autobusového stanoviště neznačeným úsekem na první křižovatku, na níž se dáte doleva přes železniční přejezd. Přes most přejedete na levý břeh Sázavy a ulicí Na Chmelnici odbočíte doprava, ovšem jen nakrátko, po 200 m přijde odbočka naopak doleva do ulice U Janovického potoka. Zde je již značena CT 0063, která vás povede velkou část cesty ke Konopišti. Okrajem Krusičan, pak kolem rybníků Krčín, Jakub a Hamry dojedete již po polní cestě do Václavic. Ve vsi se dáte doleva a na konci vesnice nepojedete podle značení, ale rovně po hlavní, silnice vás podél obory dovede až přímo ke konopišťskému rybníku a pak parku, tedy i kousek od zámku(k němu trefíte podle ukazatelů nebo červené TZ). Pokud nechcete navštívit Benešov, je nejlepší se od zámku Konopiště na zpáteční cestu dát podél Růžové zahrady. Cesta vás přibližně po 1,5 km od zámku vyvede na hlavní silnici spojující Benešov s Chlístovem, kde se dáte doleva. Je to však jen zhruba na kilometr, po něm přijde odbočka doleva po žluté TZ na Žabovřesky, kudy povede i vaše další cesta. Máte nyní před sebou lehké terénní úseky, za Žabovřesky dále po žluté již po polních cestách přes Úročnici, pak k lesíku na pahorku s vysílačem. Ta vás nakonec lesem dovede až k jižnímu okraji Týnce, kde stačí se jen držet značky, která vás dovede až na most přes řeku, kde již cestu k nádraží budete znát.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí