5 / 5

Týnec nad Sázavou - zámek Štiřín

Na této trase budete mít možnost navštívit mimo jiné několik zámků. Jako první si můžete prohlídnout zříceninu hradu s p...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 14 km

Popis cyklotrasy

Na této trase budete mít možnost navštívit mimo jiné několik zámků. Jako první si můžete prohlídnout zříceninu hradu s patřičným názvem Zbořený Kostelec. Spatříte dosud zachované mohutné zbytky zdí hradního paláce, plášťové zdi, brány, bašty a na skalisku nad řekou spodní část předsunuté okrouhlé strážní věže i zbytky padacího mostu.

Poté projedete přes obec Čakovice do Kamenice, kde si můžete prohlídnout místní zámek. Je to patrová budova s dominantní čtyřpatrovou hranolovou věží. K zámku přiléhá anglický park s raně gotickým kostelíkem sv. Františka Serafínského a neogotickým altánem. 

Kousek dál budete mít možnost prohlídnout si zámek Olešovice. Zámek se stal součástí projektu Zámky na záchranu židovských dětí z koncentračních táborů. Po roce 1948 prostory zámku využíval domov pro předškolní děti, dnes slouží jako zvláštní internátní škola.

Zámek Štiřín si můžete navštívit v cíli. Tvrz, kterou nechali majitelé přestavět na patrový pozdně barokní zámek s mansardovou střechou. 

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí