Cyklotrasa Týnec nad Sázavou - zámek Štiřín

Na této trase budete mít možnost navštívit mimo jiné několik zámků. Jako první si můžete prohlídnout zříceninu hradu s patřičným názvem Zbořený Kostelec. Spatříte dosud zachované mohutné zbytky zdí hradního paláce, plášťové zdi, brány, bašty a na skalisku nad řekou spodní část předsunuté okrouhlé strážní věže i zbytky padacího mostu.

Poté projedete přes obec Čakovice do Kamenice, kde si můžete prohlídnout místní zámek. Je to patrová budova s dominantní čtyřpatrovou hranolovou věží. K zámku přiléhá anglický park s raně gotickým kostelíkem sv. Františka Serafínského a neogotickým altánem. 

Kousek dál budete mít možnost prohlídnout si zámek Olešovice. Zámek se stal součástí projektu Zámky na záchranu židovských dětí z koncentračních táborů. Po roce 1948 prostory zámku využíval domov pro předškolní děti, dnes slouží jako zvláštní internátní škola.

Zámek Štiřín si můžete navštívit v cíli. Tvrz, kterou nechali majitelé přestavět na patrový pozdně barokní zámek s mansardovou střechou. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 14 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.