Cyklotrasa Týnec nad Sázavou - zámek Štiřín

Na této trase budete mít možnost navštívit mimo jiné několik zámků. Jako první si můžete prohlídnout zříceninu hradu s patřičným názvem Zbořený Kostelec. Spatříte dosud zachované mohutné zbytky zdí hradního paláce, plášťové zdi, brány, bašty a na skalisku nad řekou spodní část předsunuté okrouhlé strážní věže i zbytky padacího mostu.

Poté projedete přes obec Čakovice do Kamenice, kde si můžete prohlídnout místní zámek. Je to patrová budova s dominantní čtyřpatrovou hranolovou věží. K zámku přiléhá anglický park s raně gotickým kostelíkem sv. Františka Serafínského a neogotickým altánem. 

Kousek dál budete mít možnost prohlídnout si zámek Olešovice. Zámek se stal součástí projektu Zámky na záchranu židovských dětí z koncentračních táborů. Po roce 1948 prostory zámku využíval domov pro předškolní děti, dnes slouží jako zvláštní internátní škola.

Zámek Štiřín si můžete navštívit v cíli. Tvrz, kterou nechali majitelé přestavět na patrový pozdně barokní zámek s mansardovou střechou. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 14 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!