5 / 4

Uherské Hradiště - Dolní Němčí

Tato vinařská stezky začíná v Uherském Hradišti, kdy pojedete po proudu Moravy okrajem sídliště Mojmír do Kunovic. Tam s...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 km

Popis cyklotrasy

Tato vinařská stezky začíná v Uherském Hradišti, kdy pojedete po proudu Moravy okrajem sídliště Mojmír do Kunovic. Tam si můžete prohlídnout letecké muzeum. V expozici muzea můžete nalézt jak letouny vyrobené v továrně v Kunovicích, tak vyřazené armádní letouny, například stroje MiG–15 nebo MiG–21. Přes řeku Olšavu k přírodní památce Tůň u Kostelan. Poté dál lužním lesem kolem štěrkopískových jezer, z nichž některá nabízejí přírodní koupání, do Ostrožské Nové Vsi. 

V Ostrožské Lhotě můžete navštívit lidový domek Háječek s ukázkou dobového bydlení, který stojí na trase cyklostezky do Hluku a po stezce pokračujte až do obce Dolní Němčí. Tam můžete navštívit muzeum Na Mlýně. Dnes se zde nachází pivnice a muzeum s exponáty dokumentující život na vesnici.

Zpět se vrátíte přes Vlčnov, kudy prochází vinařská stezka. Najdete tu chráněnou rezervaci lidové architektury Stará hora, tvořená historickými vinnými búdami, které sloužily k lisování hroznů a uchovávání vína. Nebo můžete navštívit netradiční muzeum lidových pálenic, které nabízí stálou expozici podomácké výroby destilátů.

Cestou minete ještě Trail U Jericha. Nástupní místo pro síť cyklostezek zvaných singletrack.

Posledním místem, které stojí za zastavení jsou Mařatické vinohrady. Nadsklepní domy štítové orientace byly již od doby první republiky považovány za jednu z nejkrásnějších ukázek slovácké sklepní architektury. Pochutnejte si na víně stejně jako třeba Mikoláš Aleš, Antonín Slavíček nebo Alois Jirásek.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí