Cyklotrasa Uherské Hradiště - Dolní Němčí

Tato vinařská stezky začíná v Uherském Hradišti, kdy pojedete po proudu Moravy okrajem sídliště Mojmír do Kunovic. Tam si můžete prohlídnout letecké muzeum. V expozici muzea můžete nalézt jak letouny vyrobené v továrně v Kunovicích, tak vyřazené armádní letouny, například stroje MiG–15 nebo MiG–21. Přes řeku Olšavu k přírodní památce Tůň u Kostelan. Poté dál lužním lesem kolem štěrkopískových jezer, z nichž některá nabízejí přírodní koupání, do Ostrožské Nové Vsi. 

V Ostrožské Lhotě můžete navštívit lidový domek Háječek s ukázkou dobového bydlení, který stojí na trase cyklostezky do Hluku a po stezce pokračujte až do obce Dolní Němčí. Tam můžete navštívit muzeum Na Mlýně. Dnes se zde nachází pivnice a muzeum s exponáty dokumentující život na vesnici.

Zpět se vrátíte přes Vlčnov, kudy prochází vinařská stezka. Najdete tu chráněnou rezervaci lidové architektury Stará hora, tvořená historickými vinnými búdami, které sloužily k lisování hroznů a uchovávání vína. Nebo můžete navštívit netradiční muzeum lidových pálenic, které nabízí stálou expozici podomácké výroby destilátů.

Cestou minete ještě Trail U Jericha. Nástupní místo pro síť cyklostezek zvaných singletrack.

Posledním místem, které stojí za zastavení jsou Mařatické vinohrady. Nadsklepní domy štítové orientace byly již od doby první republiky považovány za jednu z nejkrásnějších ukázek slovácké sklepní architektury. Pochutnejte si na víně stejně jako třeba Mikoláš Aleš, Antonín Slavíček nebo Alois Jirásek.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 47 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!