5 / 5

Uherské Hradiště - rozhledna Hráběcí

Touto stezkou můžete navštívit hned několik rozhleden a vyhlídek. Jen co vyjedete z Uherského Hradiště uvidíte rozhlednu...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 55 km

Popis cyklotrasy

Touto stezkou můžete navštívit hned několik rozhleden a vyhlídek. Jen co vyjedete z Uherského Hradiště uvidíte rozhlednu Rovinu, což je železný telekomunikační stožár s vyhlídkovým ochozem.  Z výšky 24 metrů nad zemí tak můžete obdivovat krásy Vizovických vrchů, Nízkého Jeseníku, Bílých Karpat nebo Pálavy.

Projedete přes Mistřice a Hradčovice, kde jestli odbočíte na Lhotku, uvidíte 35 metrů vysokou železnou telekomunikační věž. Ze zastřešeného vyhlídkového ochozu umístěného 18 metrů nad zemí se otvírá úchvatný pohled na zvlněné Slovácko.

Jakmile se vrátíte na místo, kde jste odbočili, pokračujte dále po stezce přes Veletiny do Vlčnova. Tam se můžete projít ke 13 metrů vysoké dřevěné vyhlídkové věži. Ta byla postavena společně s dalšími pěti identickými stavbami v mikroregionu Východní Slovácko (Králov, Pod Vojanskú, Obecnice, U Trojice a U Křížku) s cílem oživit turistický ruch.

Zpět se vrátíte přes Dolní Němčí, kde se můžete zastavit v Muzeu Na Mlýně. V budově bývalého mlýna se dnes nachází  pivnice a muzeum s exponáty dokumentující život na vesnici.

Dále po stezce přes obce Hluk, Ostrožská Lhota, Ostrožská Nová Ves, kde se v sirných lázních můžete projít kolonádou. A poté přes Kunovice zpět do Uherského Hradiště.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí