Cyklotrasa Uherské Hradiště - Velehrad

Trasa vás provede stezkou Rulandského bílého. Z Uherského Hradiště pojedete po cyklostezce přes řeku Moravu a ulicemi Starého Města. Tam si můžete prohlédnout netradiční zoo. Uvidíte zde zvířata v životní velikosti které jsou díky propracovanosti téměř autentická s živými. Všechna zvířata jsou vyráběna z kovového odpadu.

Stezka vás mezi vinicemi dovede do Zlechova. Obcí vystoupáte do Tupes, kde můžete zajít do Muzea Tupeské keramiky v památkově chráněném obydlí lidového hrnčíře. Expozice zachycuje historii a technologii výroby majolikové keramiky.

Přijedete do Velehradu, jehož dominantu tvoří klenot moravského baroka,komplex kláštera s bazilikou. Na okraji obce Modrá se nachází významná archeologická lokalita Na Díle, národní kulturní památka se základy velkomoravského kostela.  Archeoskanzen Modrá - největší raně středověký archeologický skanzen v ČR. V letních měsících přijde vhod koupání v biotopu s brouzdalištěm v areálu Živá voda. V unikátním podzemním proskleném tunelu, 6 m pod hladinou budete obdivovat ekosystém řeky Moravy. 

Dominantou obce Jalubí je replika větrného mlýna, kolem kterého projedeme do Traplic a Babic. Odtud můžeme zpět do Uherského Hradiště dojet buď na kole po cyklostezce podél Baťova kanálu, nebo se i s kolem nalodit a do cíle doplout lodí.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.