5 / 5

Uherské Hradiště - Velehrad

Trasa vás provede stezkou Rulandského bílého. Z Uherského Hradiště pojedete po cyklostezce přes řeku Moravu a ulicemi St...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 29 km

Popis cyklotrasy

Trasa vás provede stezkou Rulandského bílého. Z Uherského Hradiště pojedete po cyklostezce přes řeku Moravu a ulicemi Starého Města. Tam si můžete prohlédnout netradiční zoo. Uvidíte zde zvířata v životní velikosti které jsou díky propracovanosti téměř autentická s živými. Všechna zvířata jsou vyráběna z kovového odpadu.

Stezka vás mezi vinicemi dovede do Zlechova. Obcí vystoupáte do Tupes, kde můžete zajít do Muzea Tupeské keramiky v památkově chráněném obydlí lidového hrnčíře. Expozice zachycuje historii a technologii výroby majolikové keramiky.

Přijedete do Velehradu, jehož dominantu tvoří klenot moravského baroka,komplex kláštera s bazilikou. Na okraji obce Modrá se nachází významná archeologická lokalita Na Díle, národní kulturní památka se základy velkomoravského kostela.  Archeoskanzen Modrá - největší raně středověký archeologický skanzen v ČR. V letních měsících přijde vhod koupání v biotopu s brouzdalištěm v areálu Živá voda. V unikátním podzemním proskleném tunelu, 6 m pod hladinou budete obdivovat ekosystém řeky Moravy. 

Dominantou obce Jalubí je replika větrného mlýna, kolem kterého projedeme do Traplic a Babic. Odtud můžeme zpět do Uherského Hradiště dojet buď na kole po cyklostezce podél Baťova kanálu, nebo se i s kolem nalodit a do cíle doplout lodí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí