5 / 0

Uherský Brod - Bánov

V Uherském Brodě se nachází stejnojmenný zámek, u kterého začíná tato trasa. Tento zámek byl původně hradem vybudovaným ...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 35 km

Popis cyklotrasy

Uherském Brodě se nachází stejnojmenný zámek, u kterého začíná tato trasa. Tento zámek byl původně hradem vybudovaným za Přemysla Otakara II. Ten byl přepaden a vyrabován Švédy v polovině 17. století. Přestavba hradu na barokní lovecký zámeček započala na začátku 18. století. Říkalo se mu Baráník a o jeho přestavbu s zasloužil rod Kouniců. Nyní je zde umístěno muzeum. Expozice s názvem “J.A. Komenský lidstvu” dokumentuje poznání dějin společnosti a kultury na úsecích života a díla J.A. Komenského a vývoje společnosti a kultury regionu Uherskobrodska a města Uherského Brodu. Při cestě od zámku narazíte na další zajímavost v Uherském Brodě a tou je Dominikánský klášter. Kostel byl původně postaven v gotickém slohu, nová barokní přestavba proběhla až v 17. století. Zasloužila se o ni hraběnka Eleonora z Kounic. Největší vzácností nacházející se v tomto klášterním kostele je obraz Černé Madony z přelomu 17. a 18. století. Obraz byl namalován podle původního obrazu, který byl údajně uloupen ve 14. století. Z Uherského Brodu se dostal až do polské Čenstochové.

Z Uherského Brodu pojedete do obcí Šumice, Nezdenice, Záhorovice a Bojkovice. Tady můžete navštívit krásný zámek Nový Světlov. Byl původně hradem, který byl vybudován v pozdně gotickém slohu. Patřil mezi hrady, které se budovali za účelem obrany před nájezdy loupeživých hord z Uher. Takto možná vznikl i název hradu, protože v případě nebezpečí se z něj ohněm signalizoval stav ohrožení. Hrad vystřídal několik majitelů a v průběhu 16. století prošel několika stavebními úpravami. V 17. a 18. století byl dále opevňován proti mnoha útokům. Na zámek ve stylu anglické tudorské gotiky byl přestavěn až v polovině 19. století. Přestavby se ujal vídeňský architekt Eduard Kuscher. Od roku 1957 do roku 2008 zde bylo umístěni muzeum. To se však změnilo, když v roce 2003 koupil zámek nový majitel a proběhla rozsáhlá rekonstrukce. Momentálně se zde nachází hudební a divadelní aréna, hotel, restaurace a parkoviště.

Z Bojkovic pojedete do obcí Komňa, Lopeník, Suchá Loz a Bánov

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí