5 / 3

Uničov - hrad Sovinec

Dáme se na jih po cyklotrase přes Brníčko do Želechovic. Při cestě z Želechovic se můžeme zchladit v pískovně na Pazdern...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 km

Popis cyklotrasy

Dáme se na jih po cyklotrase přes Brníčko do Želechovic. Při cestě z Želechovic se můžeme zchladit v pískovně na Pazderně nebo si odpočinout pod korunou památného Tátovského dubu.


V Dětřichově opouštíme cyklotrasu a pokračujeme asfaltovou silnicí přes Pňovice do Žerotína, kde na nás čeká příjemný areál koupaliště. Žerotínskou záhadou je kmen letitého vykotlaného dubu - zvaný Koráb (v parku žerotínského zámku), ve kterém se měl podle pověsti při útěku z vlasti skrývat J. A. Komenský.


Dále nás čeká Újezd. Po mnoho let byla domovem saléry Vodičky, díky přátelství s Jaroslavem Haškem se pan Vodička stal také jednou z postav ve slavném Švejkovi. Mineme klidnou hladinu Haukovického rybníka a pak odbočíme vpravo na cyklotrasu k Pasece. Čeká nás náročné stoupání k hradu Sovinec.


Po prohlídce hradní pevnosti a příjemném občerstvení pokračujeme dál po cyklotrase k Těchanovu. V Alšovském dole se rozloučíme s cyklotrasou, která vede doprava k Rešovským vodopádům, a pokračujeme vlevo na Dlouhou Loučku. Část trasy vede po frekventované silnici do Horní Sukolomi a pak se dáme doprava po klidné asfaltce k Plíškovu Mlýnu. U šumvaldských rybníků odbočíme doleva, projedeme Lazcemi a tuto náročnou trasu zakončíme v Uničově.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí