Cyklotrasa Uničov - hrad Sovinec

Dáme se na jih po cyklotrase přes Brníčko do Želechovic. Při cestě z Želechovic se můžeme zchladit v pískovně na Pazderně nebo si odpočinout pod korunou památného Tátovského dubu.


V Dětřichově opouštíme cyklotrasu a pokračujeme asfaltovou silnicí přes Pňovice do Žerotína, kde na nás čeká příjemný areál koupaliště. Žerotínskou záhadou je kmen letitého vykotlaného dubu - zvaný Koráb (v parku žerotínského zámku), ve kterém se měl podle pověsti při útěku z vlasti skrývat J. A. Komenský.


Dále nás čeká Újezd. Po mnoho let byla domovem saléry Vodičky, díky přátelství s Jaroslavem Haškem se pan Vodička stal také jednou z postav ve slavném Švejkovi. Mineme klidnou hladinu Haukovického rybníka a pak odbočíme vpravo na cyklotrasu k Pasece. Čeká nás náročné stoupání k hradu Sovinec.


Po prohlídce hradní pevnosti a příjemném občerstvení pokračujeme dál po cyklotrase k Těchanovu. V Alšovském dole se rozloučíme s cyklotrasou, která vede doprava k Rešovským vodopádům, a pokračujeme vlevo na Dlouhou Loučku. Část trasy vede po frekventované silnici do Horní Sukolomi a pak se dáme doprava po klidné asfaltce k Plíškovu Mlýnu. U šumvaldských rybníků odbočíme doleva, projedeme Lazcemi a tuto náročnou trasu zakončíme v Uničově.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 51 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.