5 / 5

Ústí nad Labem - Děčín

Labská stezka mezi Ústím nad Labem a Děčínem vede téměř po celé své délce po asfaltové cyklostezce na pravém břehu Labe....

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 km

Popis cyklotrasy

Labská stezka mezi Ústím nad Labem a Děčínem vede téměř po celé své délce po asfaltové cyklostezce na pravém břehu Labe. Pouze krátký úsek na severním okraji Děčína je po silnici ve vyhrazeném pruhu pro cyklisty. Na stezku se tedy bez obav můžeme vydat i s cyklovozíkem nebo na in-line bruslích.

V Ústí nad Labem se na cyklostezku napojíte v blízkosti nádraží Ústí nad Labem–Střekov. Zamíříte na Valtířov, kde přímo u stezky zahlédneme Muzeum československého opevnění, které představuje systém lehkých opevnění budovaný ve 30. letech 20. století na obranu proti Německu. Dále projedete Velkým Březnem, kde se nachází zámek a muzeum pivovaru. Než dorazíte do Děčína, už zbývají jen Malé Březno a Těchlovice. V Děčíně, těsně před silničním mostem přes Labe se můžete zastavit na dětském hřišti Kocanda, u kterého je několik možností občerstvení. Za silničním mostem se nachází děčínský zámek s parkem, ve kterém objevíte další dětské hřiště.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí