Cyklotrasa Ústí nad Labem - Děčín

Labská stezka mezi Ústím nad Labem a Děčínem vede téměř po celé své délce po asfaltové cyklostezce na pravém břehu Labe. Pouze krátký úsek na severním okraji Děčína je po silnici ve vyhrazeném pruhu pro cyklisty. Na stezku se tedy bez obav můžeme vydat i s cyklovozíkem nebo na in-line bruslích.

V Ústí nad Labem se na cyklostezku napojíte v blízkosti nádraží Ústí nad Labem–Střekov. Zamíříte na Valtířov, kde přímo u stezky zahlédneme Muzeum československého opevnění, které představuje systém lehkých opevnění budovaný ve 30. letech 20. století na obranu proti Německu. Dále projedete Velkým Březnem, kde se nachází zámek a muzeum pivovaru. Než dorazíte do Děčína, už zbývají jen Malé Březno a Těchlovice. V Děčíně, těsně před silničním mostem přes Labe se můžete zastavit na dětském hřišti Kocanda, u kterého je několik možností občerstvení. Za silničním mostem se nachází děčínský zámek s parkem, ve kterém objevíte další dětské hřiště.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 27 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!