Cyklotrasa Ústí nad Orlicí - Choceň

Zaparkujeme na okraji Kerhartic v blízkosti mostu přes Tichou Orlici, kde cyklostezka začíná. Podél hlavní železniční trati, po které v krátkých intervalech jezdí vlaky, si všimneme pomníku hajného Dolečka. Dočasně se od železnice vzdálíme a v rekreační osadě Klopoty objevíme první odpočívadlo s dětským hřištěm.

Pokračujeme přes osadu Bezpráví, kde se můžeme občerstvit v bufetu s venkovním posezením. V obci Perná se napojíme na silnici a přibližujeme se k městu Brandýs nad Orlicí. Projedeme kolem koupaliště, pomníku J. A. Komenského a přírodního bludiště a dorazíme na náměstí Komenského.

Z náměstí si můžeme udělat odbočku k zřícenině hradu Brandýs. Kola je možné zamknout u informační tabule pod zříceninou. Po návratu od zříceniny Brandýs míříme z náměstí Komenského v Brandýse nad Orlicí směrem k rehabilitačnímu ústavu a město opouštíme ulicí V Lukách až přijedeme do Chocně.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.