Cyklotrasa Ústí nad Orlicí - Choceň

Zaparkujeme na okraji Kerhartic v blízkosti mostu přes Tichou Orlici, kde cyklostezka začíná. Podél hlavní železniční trati, po které v krátkých intervalech jezdí vlaky, si všimneme pomníku hajného Dolečka. Dočasně se od železnice vzdálíme a v rekreační osadě Klopoty objevíme první odpočívadlo s dětským hřištěm.

Pokračujeme přes osadu Bezpráví, kde se můžeme občerstvit v bufetu s venkovním posezením. V obci Perná se napojíme na silnici a přibližujeme se k městu Brandýs nad Orlicí. Projedeme kolem koupaliště, pomníku J. A. Komenského a přírodního bludiště a dorazíme na náměstí Komenského.

Z náměstí si můžeme udělat odbočku k zřícenině hradu Brandýs. Kola je možné zamknout u informační tabule pod zříceninou. Po návratu od zříceniny Brandýs míříme z náměstí Komenského v Brandýse nad Orlicí směrem k rehabilitačnímu ústavu a město opouštíme ulicí V Lukách až přijedeme do Chocně.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!