5 / 5

Ústí nad Orlicí - Choceň

Cyklotrasa vede z Kerhartic, městské části Ústí nad Orlicí nacházející se na západním okraji města, oblíbeným údolím Tic...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 19 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa vede z Kerhartic, městské části Ústí nad Orlicí nacházející se na západním okraji města, oblíbeným údolím Tiché Orlice. Deset kilometrů dlouhá cesta disponuje kvalitním povrchem a využívají ji s oblibou také in-line bruslaři. Řadí se mezi nejbezpečnější stezky u nás a jedna její část je dokonce osvětlená. Trasa Vás povede přes lázeňské městečko Brandýs nad Orlicí. Město samotné nabízí svůj typický lázeňská ráz a množství možností občerstvení.

Přírodní bludiště v Brandýsu nad Orlicí je čtverec o rozměru 35 x 35 metrů, kterého vnitřek vyplňuje vysázená zjednodušená kresba zeměkoule, jejíž poledníky a rovnoběžníky přerušují a komplikují cestu do jeho středu. Pro účel vybudování zelené oázy, ve které se ztrácíte a zase nacházíte, byl zvolen habr obecný, který vytváří její linie. Po zastávce v Brandýse nad Orlicí vede cesta do města Chocně.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí