5 / 3

Ústí nad Orlicí - Horní Dobrouč

Jedná se o pěknou a nenáročnou cyklotrasu vhodnou pro rekreační cyklisty, která je díky převaze kvalitního asfaltového p...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 37 km

Popis cyklotrasy

Jedná se o pěknou a nenáročnou cyklotrasu vhodnou pro rekreační cyklisty, která je díky převaze kvalitního asfaltového povrchu hojně využívaná také in-line bruslaři. Je rovněž vhodná pro rodiny s dětmi. Široká udržovaná asfaltová stezka disponuje dobrým značením a umožňuje odpočinek hned na několika odpočívadlech.

Trasa vede údolím Tiché Orlice, okrajově míjí některé obce a osady. Na několika místech, kde trasa vede přes komunikaci, železniční přejezdy a můstky, dbejte zvýšené pozornosti. V obci Černovír je třeba počítat s tím, že tady část cesty vede po místní komunikaci. Stezka končí na parkovišti u železničního přejezdu před vjezdem do Letohradu. Pokud se rozhodnete navštívit samotné město, musíte využít vedlejší silnici. Zpět do Ústí nad Orlicí se pak dostanete stejnou cestou nebo přes Dolní Dobrouč a Horní Dobrouč.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí