5 / 5

Ústí nad Orlicí - Pardubice

Na téhle cyklotrase vás čeká spoustu zajímavých míst. Například zámek v Brandýse, přírodní park nebo přírodní labyrint. ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 58 km

Popis cyklotrasy

Na téhle cyklotrase vás čeká spoustu zajímavých míst. Například zámek v Brandýse, přírodní park nebo přírodní labyrint. Z nádraží se vydejte po červené trase. Vede hned od hlavní budovy nádraží. Zavede vás na cyklotrasu č. 18, která za městem pokračuje novou asfaltovou stezkou podél řeky. Cyklostezka vede až do Chocně - po jedné straně budete mít řeku a po druhé železniční trať, kterou budete několikrát podjíždět.


Přijedete k pomníku J. A. Komenského a labyrintu v Brandýse nad Orlicí. Pokračujte dál po stejné trase, která vás provede městem. Celý tento úsek je bez kopců, zvládnou ho hravě i menší děti. Ještě než přijedete do Chocně, projedete přírodní rezervací Peliny. Nemůžete minout restauraci Jachta, kde doporučujeme občerstvit se, posedět na terásce a chvíli se kochat řekou a městem. Za pár metrů narazíte také na zámek, který si určitě prohlédněte.

Ulicí Pardubická pak projeďte podél řeky a napojte se na zelenou turistickou trasu. Hned na kraji lesa vás čeká prudké stoupání, ale pak už bude zase pohodička.


Zpevněnou lesní cestou, po zelené, se kolem několika rybníků dostanete až do Horního Jelení. Vyjedete u hřbitova. Vydejte se směrem do centra, pořád po zelené až do Velin. V Horním Jelení můžete jet také po modré turistické trase a Velinám se úplně vyhnout a vyjet až v Holicích. Část tohoto úseku vede lesem, část poli. Z Holic pokračujte klasicky po silnici přes Horní Dolní Ředice, ChotečSezemice. Jedná se o nenáročný úsek, který zvládnete i ke konci dne.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí