Cyklotrasa Ústí nad Orlicí - zámek Potštejn

Cesta začíná v Ústí nad Orlicí. Před mostem přes Tichou Orlici odbočuje a vede do Dolních Libchav. Za železničním přejezdem odbočuje vpravo, míjí tábořiště v Cakli a pokračuje údolím Tiché Orlice do Lanšperka. Na hrad Lanšperk odbočte vpravo do kopce, stoupání je dlouhé asi 2 km. Po návratu k zastávce ČD pokračuje cesta do Letohradu. Z Letohradu vede cesta kolem místního koupaliště a pokračuje po stezce na Lukavice. Odbočíte-li do kaštanové aleje, dostanete se do zámeckého parku, kolem rybníků sjedete ke koupališti a pokračujete kolem Divoké Orlice k mostu v Helvíkovicích, který proslavil rodák Prokop Diviš. 


Po průjezdu vsí následuje cesta do osady Popluží a za tratí se stáčí vpravo na lesní cestu. Čekají vás Litice nad Orlicí se zříceninou hradu. Výstup do kopce je poměrně náročný, ale v hostinci pod hradem se pak můžete osvěžit. Připravte se, že tady je cesta místy nesjízdná a musíte kolo vést. Další zastávkou je Potštejn se zříceninou hradu, kde se můžete vydat hledat poklad, který se zatím nikdy nenašel.


Potom vyrazte k westernovému kempu Vochtánka, kde je možnost odpočinku a občerstvení. Dále pak po zelené značce do Českých Libchav, u kostela odbočte vlevo na Žamberk a poté vpravo na místní silnici vedoucí do Žampachu ke stejnojmennému hradu. Odpočiňte si v podhradí v Arboretu a zámeckých parcích a zamiřte do Písečné a po komunikace kolem rybníka, kde se napojíte na cyklotrasu Letohrad – Ústí nad Orlicí.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 75 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.