5 / 4

Ústí nad Orlicí - zámek Potštejn

Cesta začíná v Ústí nad Orlicí. Před mostem přes Tichou Orlici odbočuje a vede do Dolních Libchav. Za železničním přejez...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 75 km

Popis cyklotrasy

Cesta začíná v Ústí nad Orlicí. Před mostem přes Tichou Orlici odbočuje a vede do Dolních Libchav. Za železničním přejezdem odbočuje vpravo, míjí tábořiště v Cakli a pokračuje údolím Tiché Orlice do Lanšperka. Na hrad Lanšperk odbočte vpravo do kopce, stoupání je dlouhé asi 2 km. Po návratu k zastávce ČD pokračuje cesta do Letohradu. Z Letohradu vede cesta kolem místního koupaliště a pokračuje po stezce na Lukavice. Odbočíte-li do kaštanové aleje, dostanete se do zámeckého parku, kolem rybníků sjedete ke koupališti a pokračujete kolem Divoké Orlice k mostu v Helvíkovicích, který proslavil rodák Prokop Diviš. 


Po průjezdu vsí následuje cesta do osady Popluží a za tratí se stáčí vpravo na lesní cestu. Čekají vás Litice nad Orlicí se zříceninou hradu. Výstup do kopce je poměrně náročný, ale v hostinci pod hradem se pak můžete osvěžit. Připravte se, že tady je cesta místy nesjízdná a musíte kolo vést. Další zastávkou je Potštejn se zříceninou hradu, kde se můžete vydat hledat poklad, který se zatím nikdy nenašel.


Potom vyrazte k westernovému kempu Vochtánka, kde je možnost odpočinku a občerstvení. Dále pak po zelené značce do Českých Libchav, u kostela odbočte vlevo na Žamberk a poté vpravo na místní silnici vedoucí do Žampachu ke stejnojmennému hradu. Odpočiňte si v podhradí v Arboretu a zámeckých parcích a zamiřte do Písečné a po komunikace kolem rybníka, kde se napojíte na cyklotrasu Letohrad – Ústí nad Orlicí.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí