Cyklotrasa Úvaly - Veliny

Na tuto cyklotrasu najedeme v Úvalech, odkud pokračujeme směrem na východ. Nejdříve pojedeme po Středolabské tabuli a za chvíli budeme v Pečkách, kde si můžeme poprvé odpočinout. K prohlédnutí je tu například místní věžový vodojem. Poté, co si oddechneme, pokračujeme směrem na Kolín. V Polabské nížině nás nečeká hodně kopců, naprostá rovina to také nebude. Před Kolínem projedeme Velim, budeme jen kousek od místní testovací železniční trati a můžeme zavzpomínat na žvýkačky Pedro. Na náměstí v Kolíně si odpočineme a užijeme si místních rovin.


Dále nás cesta zavede do Chvaletic. Zanedlouho projedeme Lázně Bohdaneč, odkud pojedeme po Východolabské tabuli a vyjíždíme směrem na Sezemice. Projedeme okolo jediného většího zdejšího kopce, Kunětické hory. Pokud máte chuť si udělat menší zajížďku, můžete si udělat procházku a prohlédnout si Pardubice a okolí z jejího vrcholu. Na březích říčky Loučná bude poslední dnešní přestávka. Můžete si prohlédnout akvadukt nebo známou dřevěnou zvonici a dále vyrazíme vstříc dalším kilometrům. V Holicích si můžeme udělat poslední přestávku. Prohlédneme si Africké muzeum Dr. Emila Holuba a pak už je to jen kousek do Velin.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 123 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.