Cyklotrasa Úvaly - Veliny

Na tuto cyklotrasu najedeme v Úvalech, odkud pokračujeme směrem na východ. Nejdříve pojedeme po Středolabské tabuli a za chvíli budeme v Pečkách, kde si můžeme poprvé odpočinout. K prohlédnutí je tu například místní věžový vodojem. Poté, co si oddechneme, pokračujeme směrem na Kolín. V Polabské nížině nás nečeká hodně kopců, naprostá rovina to také nebude. Před Kolínem projedeme Velim, budeme jen kousek od místní testovací železniční trati a můžeme zavzpomínat na žvýkačky Pedro. Na náměstí v Kolíně si odpočineme a užijeme si místních rovin.


Dále nás cesta zavede do Chvaletic. Zanedlouho projedeme Lázně Bohdaneč, odkud pojedeme po Východolabské tabuli a vyjíždíme směrem na Sezemice. Projedeme okolo jediného většího zdejšího kopce, Kunětické hory. Pokud máte chuť si udělat menší zajížďku, můžete si udělat procházku a prohlédnout si Pardubice a okolí z jejího vrcholu. Na březích říčky Loučná bude poslední dnešní přestávka. Můžete si prohlédnout akvadukt nebo známou dřevěnou zvonici a dále vyrazíme vstříc dalším kilometrům. V Holicích si můžeme udělat poslední přestávku. Prohlédneme si Africké muzeum Dr. Emila Holuba a pak už je to jen kousek do Velin.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 123 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!