Cyklotrasa Trutnov - Červený Kostelec

Středně obtížná cyklotrasa, která měří přibližně 45 Km. Z Trutnova vyjedete směrem na sever do Horního Starého města a přes vesnici Babí se dostanete k rozhledně Eliška a dělostřelecké trvzi Stachelberg, které slouží jako muzeum československého opevnění na Stachelbergu. Návštěvníkům je zpřístupněna část tvrzového podzemí včetně všech pěti šedesátimetrových kasárenských sálů. V blízkém okolí tvrze jsou k vidění další čtyři dokončené těžké objekty, okolo kterých vede naučná stezka spojující tvrz Stachelberg s linií samostatných pěchotních srubů.

Dále budete mít na stezce možnost prohlídky zříceniny hradu Rechenburk. Zbytky skalního hradu objevíte na zalesněném hřbetu, vybíhajícím ze Zámeckého vrchu. Stával zde vnitřní hrad kruhové podoby s valy a příkopy. Po prohlédnutí zříceniny se můžete vrátit na stezku, která vás dovede přes obec Voletiny a Poříčí, kde stezka končí. Tam přejedete přes železniční trať a řeku Úpu a najedete na cyklostezku Trutnov Trails, kterou projedete až na její konec. Cestou vás čeká pěchotní srub Na Pahorku. V Jestřebí boudě se můžete občerstvit před výšlapem na rozhlednu Žaltman.

Nakonec projedete menšími obcemi Petrovice, kde ocení milovníci vojenských objektů bunkr Pod Kolčarkou, Odolov a Bohdašín, který je poslední vesnicí před koncem této cyklotrasy.V Červeném Kostelci si můžete prohlédnout domek Boženy Němcové nebo nedaleké Ratibořice. V Ratibořicích je k vidění například domek Babičky, Staré Bělidlo nebo zámek kněžny Libuše.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 45 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!