5 / 4

Valašské Klobouky - Pulčínské skály

Náročná kopcovitá trasa začíná ve Valašských Kloboucích na autobusovém nádraží. Vyrazíte směrem na Horní Lideč. Stálým s...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 40 km

Popis cyklotrasy

Náročná kopcovitá trasa začíná ve Valašských Kloboucích na autobusovém nádraží. Vyrazíte směrem na Horní Lideč. Stálým stoupáním dojedete do Lačnova a následně sjedete k Lačnovským rybníkům, kde se můžete osvěžit. Z Horní Lidče pokračujete po žluté turistické značce a zpevněnou cestou vystoupáte na rozcestí Pulčín a pokračujete do obce Pulčín, která je nejvýše položenou obcí na Moravě. Můžete zde také navštívit pískovcové skalní město Pulčínské skály, zkráceně zvané Pulčiny, největší skalní blok v moravských Karpatech.

Pak se vrátíte zpět do Pulčína a kolem skal vystoupáte na Vařákovy paseky, cestou se od rozcestí Láz po žluté turistické značce můžeme zajet podívat na Lačnovské skály. Na Vařákových pasekách stojí pomník, připomínající vypálení osady fašisty 2. 5. 1945. Pokračujte do Lačnova a vrátíte se zpět na nádraží ve Valašských Kloboukách.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí