5 / 5

Valašské Meziříčí - Palačov

Na této trase můžete navštívit zámky Valašska. Hned ve Valašském Meziříčí máte možnost prohlédnout si empírový zámek Kin...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Na této trase můžete navštívit zámky Valašska. Hned ve Valašském Meziříčí máte možnost prohlédnout si empírový zámek Kinských, který se nachází v blízkosti vlakového nádraží. Kolem zámku se rozkládá park se vzácnými druhy dřevin. Zámecké prostory využívá muzeum, které v současnosti návštěvníkům nabízí ukázku způsobu života. V muzeu se také pořádají krátkodobé historické, výtvarné, etnografické či přírodovědné výstavy.

Až si prohlídnete zámek a okolní zahradu vyrazíte směrem na Lhotku nad Bečvou a na rozcestí se dáte směrem na Hustopeče nad Bečvou, kde se nabízí zastávka na malou procházku. Po pravé straně uvidíte renesanční zámek s nejkrásnějším arkádovým dvorem na Moravě a s přilehlým parkem, kde se během celého roku koná řada slavností a koncertů.

Pokračujete dál po hlavní silnici s mírným provozem směr Palačov. Mezi Porubou a Palačovem stojí za to navštívit rodinnou farmu s možností nákupu domácích mléčných produktů. 

Lešné minete kostel a po pravé straně se vám otevře výhled na veřejně přístupný zámek s nádhernou zámeckou zahradou. Zámek nabízí stálé expozice historických pokojů s původním mobiliářem a expozici environmentální výchovy. V průběhu roku probíhají v zámku doprovodné výstavy a programy. Zpět se vrátíte přes Lhotku nad Bečvou.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí