Cyklotrasa Valašské Meziříčí - Palačov

Na této trase můžete navštívit zámky Valašska. Hned ve Valašském Meziříčí máte možnost prohlédnout si empírový zámek Kinských, který se nachází v blízkosti vlakového nádraží. Kolem zámku se rozkládá park se vzácnými druhy dřevin. Zámecké prostory využívá muzeum, které v současnosti návštěvníkům nabízí ukázku způsobu života. V muzeu se také pořádají krátkodobé historické, výtvarné, etnografické či přírodovědné výstavy.

Až si prohlídnete zámek a okolní zahradu vyrazíte směrem na Lhotku nad Bečvou a na rozcestí se dáte směrem na Hustopeče nad Bečvou, kde se nabízí zastávka na malou procházku. Po pravé straně uvidíte renesanční zámek s nejkrásnějším arkádovým dvorem na Moravě a s přilehlým parkem, kde se během celého roku koná řada slavností a koncertů.

Pokračujete dál po hlavní silnici s mírným provozem směr Palačov. Mezi Porubou a Palačovem stojí za to navštívit rodinnou farmu s možností nákupu domácích mléčných produktů. 

Lešné minete kostel a po pravé straně se vám otevře výhled na veřejně přístupný zámek s nádhernou zámeckou zahradou. Zámek nabízí stálé expozice historických pokojů s původním mobiliářem a expozici environmentální výchovy. V průběhu roku probíhají v zámku doprovodné výstavy a programy. Zpět se vrátíte přes Lhotku nad Bečvou.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.