5 / 4

Valašské Meziříčí - Požár

V průběhu trasy vystoupáte nejprve k rozhledně Královec a dále na hřeben přes Ploštiny a Požár, abyste si následně užili...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 23 km

Popis cyklotrasy

V průběhu trasy vystoupáte nejprve k rozhledně Královec a dále na hřeben přes Ploštiny a Požár, abyste si následně užili klesání do Valašských Klobouk.

Trasa začíná u železniční stanice. Krátce sledujete červenou turisticku značku. Za železničním viaduktem směřujte vzhůru zpevněnou cestou kolem soustavy tří rybníků po naučné stezce "Královec" vedoucí mj. chatovou osadou. Nad ní narazíte opět na červenou turistickou značku, kterou vystoupáte po lesní cestě k rozhledně Královec, která ční kousek nad stromy.

Výhled do údolí, na Bílé Karpaty a Vizovické vrchy stojí za to. Pokračujete po červené značce lesní cestou k rekreačnímu areálu Královec.

Odtud trasa opět po zpevněné cestě (zelená turistická značka) pokračuje na Ploštiny (přírodní rezervace s výhledy na slovenskou část Bílých Karpat).

Stoupání končí za rozcestím Požár, kde krátce sledujete červenou turistickou značku, poté odbočíte vlevo na cyklotrasu, která traverzovým klesáním vede do Valašských Klobouk.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí