Cyklotrasa Valašské Meziříčí - Požár

V průběhu trasy vystoupáte nejprve k rozhledně Královec a dále na hřeben přes Ploštiny a Požár, abyste si následně užili klesání do Valašských Klobouk.

Trasa začíná u železniční stanice. Krátce sledujete červenou turisticku značku. Za železničním viaduktem směřujte vzhůru zpevněnou cestou kolem soustavy tří rybníků po naučné stezce "Královec" vedoucí mj. chatovou osadou. Nad ní narazíte opět na červenou turistickou značku, kterou vystoupáte po lesní cestě k rozhledně Královec, která ční kousek nad stromy.

Výhled do údolí, na Bílé Karpaty a Vizovické vrchy stojí za to. Pokračujete po červené značce lesní cestou k rekreačnímu areálu Královec.

Odtud trasa opět po zpevněné cestě (zelená turistická značka) pokračuje na Ploštiny (přírodní rezervace s výhledy na slovenskou část Bílých Karpat).

Stoupání končí za rozcestím Požár, kde krátce sledujete červenou turistickou značku, poté odbočíte vlevo na cyklotrasu, která traverzovým klesáním vede do Valašských Klobouk.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 23 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!