Cyklotrasa Valtice - Lednice

Trasa z Valtic do Lednice spojuje atraktivní a nejznámější lokality areálu. Téměř celý průběh trasy vede lesem. Dobře sjízdné zpevněné lesní cesty, většinou ne asfaltové. Jako první projedete kolem romantického empírového zámečku, zasvěcený bohyni lovu, Dianě. Na první pohled stavba připomíná starověký římský vítězný oblouk.

Dále projedete Lednicko-valtickým areálem. Rozsáhlý areál představuje svou rozlohou světově ojedinělou raritu. Nachází se zde velké množství drobných staveb barokní architektury, zámečky v romantickém stylu, rybníčky, parky.

Stezka vás dovede nejdřív ke Chrámu Tří Grácií. Jedná se o klasicistní letohrádek před kterým je umístěné sousoší antických bohyň Athény, Afrodity a Artemis. Dále pojedete kolem Lednických rybníků a uvidíte vyhlídku na Mlýnský rybník. Je vysoká pouze 4 metry a byla postavena pro sledování ptactva na Mlýnském rybníce.

Další přestávku si můžete udělat u Apollonova chrámu. V horní části chrámu byli umístěny sochy ze zrušeného Chrámu Múz. Z horní části se vám naskytne jedinečný rozhled po širokém okolí.

Objedete rybníky a uvidíte nově vybudovanou vyhlídkovou věž nedaleko nové kolonády. Nevysoká kovová konstrukce s dřevěným obložením nabízí výhled do okolních rovin.

Zanedlouho přijedete do zámku Lednice. Dříve byl gotickou tvrzí, později renesančním a barokním zámkem. Zpět do Valtic se vrátíte přes most jezera a Hlohovec.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 26 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!