5 / 3

Valtice - Lednice

Trasa z Valtic do Lednice spojuje atraktivní a nejznámější lokality areálu. Téměř celý průběh trasy vede lesem. Dobře sj...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 26 km

Popis cyklotrasy

Trasa z Valtic do Lednice spojuje atraktivní a nejznámější lokality areálu. Téměř celý průběh trasy vede lesem. Dobře sjízdné zpevněné lesní cesty, většinou ne asfaltové. Jako první projedete kolem romantického empírového zámečku, zasvěcený bohyni lovu, Dianě. Na první pohled stavba připomíná starověký římský vítězný oblouk.

Dále projedete Lednicko-valtickým areálem. Rozsáhlý areál představuje svou rozlohou světově ojedinělou raritu. Nachází se zde velké množství drobných staveb barokní architektury, zámečky v romantickém stylu, rybníčky, parky.

Stezka vás dovede nejdřív ke Chrámu Tří Grácií. Jedná se o klasicistní letohrádek před kterým je umístěné sousoší antických bohyň Athény, Afrodity a Artemis. Dále pojedete kolem Lednických rybníků a uvidíte vyhlídku na Mlýnský rybník. Je vysoká pouze 4 metry a byla postavena pro sledování ptactva na Mlýnském rybníce.

Další přestávku si můžete udělat u Apollonova chrámu. V horní části chrámu byli umístěny sochy ze zrušeného Chrámu Múz. Z horní části se vám naskytne jedinečný rozhled po širokém okolí.

Objedete rybníky a uvidíte nově vybudovanou vyhlídkovou věž nedaleko nové kolonády. Nevysoká kovová konstrukce s dřevěným obložením nabízí výhled do okolních rovin.

Zanedlouho přijedete do zámku Lednice. Dříve byl gotickou tvrzí, později renesančním a barokním zámkem. Zpět do Valtic se vrátíte přes most jezera a Hlohovec.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí