Cyklotrasa Vejprty - Boží Dar

Touto cyklotrasou se projedete kolem několika rozhleden. Do Božího Daru pojedete po české straně a nazpět do Vejprt vás čeká taktéž krásná jízda německou přírodou. Výlet začíná poklidnou jízdou údolím říčky Polava podél německých hranic. Jakmile vyjedete ke Klínovci, možná se u toho i trochu zapotíte, ale výhled dolů pak stojí za to. Z výšky 14 metrů se vám po vystoupání 75 schodů naskytne daleký kruhový výhled na Lužické a Doupovské hory, České středohoří nebo Šumavu.

Projedete kolem Božího Daru a když přejedete hranice, další zastávkou může být rozhledna na hoře Fichtelberg, která je po Klínovci druhou nejvyšší v Krušných horách. Cestou pak uvidíte ještě další německé rozhledny jako Eisenberg nebo Bärenstein, které střídají sjezdy s mnoha výhledy, které vám svou impozantností vrátí ztracené síly.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.