5 / 4

Vejprty - Boží Dar

Touto cyklotrasou se projedete kolem několika rozhleden. Do Božího Daru pojedete po české straně a nazpět do Vejprt vás ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 36 km

Popis cyklotrasy

Touto cyklotrasou se projedete kolem několika rozhleden. Do Božího Daru pojedete po české straně a nazpět do Vejprt vás čeká taktéž krásná jízda německou přírodou. Výlet začíná poklidnou jízdou údolím říčky Polava podél německých hranic. Jakmile vyjedete ke Klínovci, možná se u toho i trochu zapotíte, ale výhled dolů pak stojí za to. Z výšky 14 metrů se vám po vystoupání 75 schodů naskytne daleký kruhový výhled na Lužické a Doupovské hory, České středohoří nebo Šumavu.

Projedete kolem Božího Daru a když přejedete hranice, další zastávkou může být rozhledna na hoře Fichtelberg, která je po Klínovci druhou nejvyšší v Krušných horách. Cestou pak uvidíte ještě další německé rozhledny jako Eisenberg nebo Bärenstein, které střídají sjezdy s mnoha výhledy, které vám svou impozantností vrátí ztracené síly.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí