Cyklotrasa Veleslavín - Zákolany

Výlet zahájíme u vlakového nádraží Praha-Veleslavín. Cyklotrasou jedeme uličkami pražských Vokovic a posléze vjedeme do Divoké Šárky. Podél Šáreckého potoka lemovaného skalními útesy nás téměř až k vodní nádrži Džbán provází asfaltová cyklostezka. Těsně pod hrází nás nasměruje doprava. Po cyklotrase projíždíme západní částí přírodního parku Šárka-Lysolaje.

Opouštíme park a přes pole míříme do Přední Kopaniny, následně lesíkem ústí do Tuchoměřic, kde končí. V Tuchoměřicích se křižuje několik cyklotras, zprvu pokračujeme rovně, na další křižovatce cyklistických tras navážeme vpravo. Záchytným bodem nám může být fotbalového hřiště, za kterým se napojujeme na cyklotrasu. Stoupáme k zámku a jedeme dále přes Číčovice do Okoře. Tam si prohlédneme zříceninu hradu a můžeme pokračovat malebným údolím Zákolanského potoka. Cestou míjíme Nový Mlýn postavený ve stylu lidového baroka, jehož vzhled si zachoval dodnes. Za mlýnem projedeme jedním ze dvou oblouků kamenného viaduktu.

Stoupáme k národní kulturní památce - rotundě svatého Petra a Pavla a sousedící vyhlídce Budeč. Na místě se též nalézá pozůstatek stavebního půdorysu slovanského hradiště Budeč. Od rotundy v Budči sjíždíme do Zákolan.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.