Cyklotrasa Veleslavín - Zákolany

Výlet zahájíme u vlakového nádraží Praha-Veleslavín. Cyklotrasou jedeme uličkami pražských Vokovic a posléze vjedeme do Divoké Šárky. Podél Šáreckého potoka lemovaného skalními útesy nás téměř až k vodní nádrži Džbán provází asfaltová cyklostezka. Těsně pod hrází nás nasměruje doprava. Po cyklotrase projíždíme západní částí přírodního parku Šárka-Lysolaje.

Opouštíme park a přes pole míříme do Přední Kopaniny, následně lesíkem ústí do Tuchoměřic, kde končí. V Tuchoměřicích se křižuje několik cyklotras, zprvu pokračujeme rovně, na další křižovatce cyklistických tras navážeme vpravo. Záchytným bodem nám může být fotbalového hřiště, za kterým se napojujeme na cyklotrasu. Stoupáme k zámku a jedeme dále přes Číčovice do Okoře. Tam si prohlédneme zříceninu hradu a můžeme pokračovat malebným údolím Zákolanského potoka. Cestou míjíme Nový Mlýn postavený ve stylu lidového baroka, jehož vzhled si zachoval dodnes. Za mlýnem projedeme jedním ze dvou oblouků kamenného viaduktu.

Stoupáme k národní kulturní památce - rotundě svatého Petra a Pavla a sousedící vyhlídce Budeč. Na místě se též nalézá pozůstatek stavebního půdorysu slovanského hradiště Budeč. Od rotundy v Budči sjíždíme do Zákolan.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!