5 / 5

Veliny - Jeseník

S touto cyklotrasou opustíme východní Čechy a přes pěkné kopečky dojedeme na severní Moravu. Veliny opouštíme Orlickou t...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice

Vzdálenost: 138 km

Popis cyklotrasy

S touto cyklotrasou opustíme východní Čechy a přes pěkné kopečky dojedeme na severní Moravu. Veliny opouštíme Orlickou tabulí a kolem Nového zámku v Kostelci nad Orlicí budeme směrovat do Rychnova nad Kněžnou. Zámek, připomínající letohrádek Kinských v Praze, je jednopatrová budova obdélného půdorysu. Kolem zámku se rozprostírá rozsáhlý anglický park. Nechte se okouzlit atmosférou zámku a prohlédněte si restaurovaný nábytek, obrazy a dalšími doplňky ze života rodiny. Dále můžete obdivovat Zrcadlový sál, ve kterém se díky dobré akustice pořádají koncerty a svatební obřady. Pokud počasí dovolí, můžete se užít koupání. Dále směřujte do Kvasin, za krátko budete na místě. Sídlí zde jedna z továren Škoda-auto.


Následně kolem místního letiště vyrazíte směrem do Orlických hor. Další zastávkou bude Rokytnice v Orlických horách, kde si můžete udělat pauzu na svačinu nebo oběd. Jakmile nabereme dostatek síly na další kopečky, sjedeme k přehradě Pastviny a podhůřím Orlických hor se budeme blížit Králíkům. Zde se nabízí opět malá přestávka před stoupáním do kopců Králického Sněžníku. Údolím po boku po Hanušovické vrchoviny dojedeme do Starého Města. Udělejte si krátkou pauzu na vydechnutí v Hrubém Jeseníku. A poté vás čeká závěrečná cesta do města Jeseník.


Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí