5 / 3

Velká Bystřice - Doloplazy

Vyjíždějícím místem tohoto nejdelšího okruhu mikroregionem Bystřička je křižovatka v obci Přáslavice. Dále pokračujeme p...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 km

Popis cyklotrasy

Vyjíždějícím místem tohoto nejdelšího okruhu mikroregionem Bystřička je křižovatka v obci Přáslavice. Dále pokračujeme po nově vybudované cyklostezce podél komunikace směrem na Lipník nad Bečvou, přes místní část Kocourovec do obce Daskabát. Tam je možné navštívit vyhlášenou restauraci U Matýska.

Pokračujeme po cyklostezce a značení nás zavede vpravo na krásnou novou lesní asfaltovou komunikaci. Před tímto odbočením však doporučujeme zajet cca 1 km do obce Velký Újezd, kde můžeme vidět historickou přepřahací stanici z dob koňských potahů nebo navštívit restauraci Myslivna.

Po návratu zpět na vyznačenou lesní komunikaci se před obcí Tršice můžeme podívat a občerstvit v nově vybudovaném jezdeckém areálu Hostinův důl. Několika zatáčkami sjedeme opatrně do obce Tršice. V Tršicích doporučujeme navštívit historickou tvrz, kde sídlí obecní úřad a je zde malé regionální muzeum.

Mírně zvlněným terénem pokračujeme po vedlejší málo provozované silnici do obce Doloplazy. Doloplazy jsou jednou z nejpěknějších obcí mikroregionu s velkou udržovanou návsí a historickým kostelem. Trasa nás dále vede ke křižovatce zvané U Váhy a po odbočení vpravo vyjedeme mírným stoupáním do nejmenší obce mikroregionu - Svésedlic. Dále se po vyznačeném okruhu vracíme zpět do výchozího bodu v obci Přáslavice.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí