Cyklotrasa Velká Bystřice - Doloplazy

Vyjíždějícím místem tohoto nejdelšího okruhu mikroregionem Bystřička je křižovatka v obci Přáslavice. Dále pokračujeme po nově vybudované cyklostezce podél komunikace směrem na Lipník nad Bečvou, přes místní část Kocourovec do obce Daskabát. Tam je možné navštívit vyhlášenou restauraci U Matýska.

Pokračujeme po cyklostezce a značení nás zavede vpravo na krásnou novou lesní asfaltovou komunikaci. Před tímto odbočením však doporučujeme zajet cca 1 km do obce Velký Újezd, kde můžeme vidět historickou přepřahací stanici z dob koňských potahů nebo navštívit restauraci Myslivna.

Po návratu zpět na vyznačenou lesní komunikaci se před obcí Tršice můžeme podívat a občerstvit v nově vybudovaném jezdeckém areálu Hostinův důl. Několika zatáčkami sjedeme opatrně do obce Tršice. V Tršicích doporučujeme navštívit historickou tvrz, kde sídlí obecní úřad a je zde malé regionální muzeum.

Mírně zvlněným terénem pokračujeme po vedlejší málo provozované silnici do obce Doloplazy. Doloplazy jsou jednou z nejpěknějších obcí mikroregionu s velkou udržovanou návsí a historickým kostelem. Trasa nás dále vede ke křižovatce zvané U Váhy a po odbočení vpravo vyjedeme mírným stoupáním do nejmenší obce mikroregionu - Svésedlic. Dále se po vyznačeném okruhu vracíme zpět do výchozího bodu v obci Přáslavice.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.