Cyklotrasa Velká Bystřice - Doloplazy

Vyjíždějícím místem tohoto nejdelšího okruhu mikroregionem Bystřička je křižovatka v obci Přáslavice. Dále pokračujeme po nově vybudované cyklostezce podél komunikace směrem na Lipník nad Bečvou, přes místní část Kocourovec do obce Daskabát. Tam je možné navštívit vyhlášenou restauraci U Matýska.

Pokračujeme po cyklostezce a značení nás zavede vpravo na krásnou novou lesní asfaltovou komunikaci. Před tímto odbočením však doporučujeme zajet cca 1 km do obce Velký Újezd, kde můžeme vidět historickou přepřahací stanici z dob koňských potahů nebo navštívit restauraci Myslivna.

Po návratu zpět na vyznačenou lesní komunikaci se před obcí Tršice můžeme podívat a občerstvit v nově vybudovaném jezdeckém areálu Hostinův důl. Několika zatáčkami sjedeme opatrně do obce Tršice. V Tršicích doporučujeme navštívit historickou tvrz, kde sídlí obecní úřad a je zde malé regionální muzeum.

Mírně zvlněným terénem pokračujeme po vedlejší málo provozované silnici do obce Doloplazy. Doloplazy jsou jednou z nejpěknějších obcí mikroregionu s velkou udržovanou návsí a historickým kostelem. Trasa nás dále vede ke křižovatce zvané U Váhy a po odbočení vpravo vyjedeme mírným stoupáním do nejmenší obce mikroregionu - Svésedlic. Dále se po vyznačeném okruhu vracíme zpět do výchozího bodu v obci Přáslavice.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 25 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!