Cyklotrasa Velká Bystřice - Radíkov

Okruh z Velké Bystřice je nejen sjízdný kýmkoliv, ale také zábavný, plynulý a hravý. Začínáme širší cestou, posléze vjedeme na jednu mužnou stezku a na ni po zbytek kilometrů víceméně zůstaneme. Okruh vede hodně lesem, ale spíš po jeho kraji, takže nejste celý den zavřeni ve tmě a nenecháváte si jen zdát o tom, jaké je „tam venku“ pěkné počasí. Kraj lesa nabídne i dobré výhledy, když se krajina otevře.

Hned na prvních metrech se pěšinka klikatí různě ostrými zatáčkami v jinak neprostupném křoví u rybníka. Pak přejde v cestu chatovou oblastí, aby se záhy vrátila zpět do lesa. Travní pasáž rozzářená nízkým podzimním sluncem nás vyvede na Svatý Kopeček. Toto poutní místo se rozkládá na úpatí Hrubého Jeseníku. Cesta ze Svatého kopečku do Dolan je nadmíru zábavná, a opět trochu jinak. Míříme z Dolan do Pohořan. Míjíme golfové hřiště, z naší pomalé rychlosti můžeme dobře sledovat kvalitu odpalů, cesta utíká.

Točíme řídítky na pěšině v nízkém zeleném porostu, chvíli valíme po širší rozbité lesní cestě a už jsme u nejkrásnějšího okamžiku trasy. Máme před sebou poslední stoupání. Vede k vysílači, nedaleko něhož projíždíme okolo trosek opevnění Radíkov. Hlavní výzbroj měla být rozmístěna v otevřených palebných postaveních a oddělených od sebe navzájem dutými traverzami.

Kořenová stezka, která nás vyplivne v chatové osadě u Rybníčka, odbočka vlevo z lesní cesty a hráz rybníka, na jejímž konci čeká poslední výjezdový prověřovák. 

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 20 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!