5 / 2,5

Velká Polom - Hukvaldy

Cyklotrasa pro trénované sportovce začíná v menším městě Moravskoslezského kraje Velká Polom. Z něj pojedete směrem k Pl...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 100 km

Popis cyklotrasy

Cyklotrasa pro trénované sportovce začíná v menším městě Moravskoslezského kraje Velká Polom. Z něj pojedete směrem k Plesné a projedete postupně obcemi Pustkovec, Třebovice a Přívoz, kde přejedete přes železniční přejezd a budete následovat řeku Ostravice až do Ostravy, kde si můžete udělat přestávku a projít se například po Slezskoostravském hradu. Atmosféru dávných věků čas od času přibližují i šermířská představení doprovázená historickou hudbou a dobovými jarmarky. Pověsti praví, že pod hradem bývaly ukryty poklady.

Podél Ostravice pojedete dál do dalšího většího města Vratimov a Paskov. Ve Frýdku-Místku doporučujeme si udělat přestávku prohlídkou sadů Svobody. V parku vzniklo kromě cestní sítě i několik pavilonů nebo vstupní kovová brána. Později se zde často konaly oblíbené koncerty. Př nedávné revitalizaci došlo k netypickému zastřešenému jevišti, několik dětských a sportovních hřišť nebo dlážděná cyklostezka.

Pokud budete mít chuť, můžete se projet kolem přehrady Olešná po vybudované cyklostezky a občerstvit se v restauraci. Po odpočinku vás čeká prohlídka zříceniny hradu Hukvaldy z jehož věže se naskýtá krásná vyhlídka na okolní hřebeny Beskyd, Kopřivnici, Příbor nebo Ostravu. V nedaleké oboře žijí mimo jiné daňci a mufloni. Cestou nazpět si můžete prohlídnout větrný mlýn holandského typu neobvykle umístěný na úbočí svahu. Projedete Fryčovice a přijedete do Brušperku, kde si můžete projít město. Například Galerie Výtvarného centra Chagal, které patří k nejstarším galeriím na Ostravsku. Během svých výstav představuje díla významných českých a zahraničních autorů.

Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí doporučujeme prohlídku zámku. Ten je zařazen k architektonickým klenotům renesance. Přestavbou původní tvrze vznikl třípatrový zámek s vnitřním nádvořím, které je zdobené otevřenými arkádami, kde se pořádají koncerty a můžete zde navštívit i příjemnou restauraci.Nakonec jen přejedete přes rybník a přes Klimkovice přijedete zpět do Velké Polomy.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí