Cyklotrasa Velká Polom - Hukvaldy

Cyklotrasa pro trénované sportovce začíná v menším městě Moravskoslezského kraje Velká Polom. Z něj pojedete směrem k Plesné a projedete postupně obcemi Pustkovec, Třebovice a Přívoz, kde přejedete přes železniční přejezd a budete následovat řeku Ostravice až do Ostravy, kde si můžete udělat přestávku a projít se například po Slezskoostravském hradu. Atmosféru dávných věků čas od času přibližují i šermířská představení doprovázená historickou hudbou a dobovými jarmarky. Pověsti praví, že pod hradem bývaly ukryty poklady.

Podél Ostravice pojedete dál do dalšího většího města Vratimov a Paskov. Ve Frýdku-Místku doporučujeme si udělat přestávku prohlídkou sadů Svobody. V parku vzniklo kromě cestní sítě i několik pavilonů nebo vstupní kovová brána. Později se zde často konaly oblíbené koncerty. Př nedávné revitalizaci došlo k netypickému zastřešenému jevišti, několik dětských a sportovních hřišť nebo dlážděná cyklostezka.

Pokud budete mít chuť, můžete se projet kolem přehrady Olešná po vybudované cyklostezky a občerstvit se v restauraci. Po odpočinku vás čeká prohlídka zříceniny hradu Hukvaldy z jehož věže se naskýtá krásná vyhlídka na okolní hřebeny Beskyd, Kopřivnici, Příbor nebo Ostravu. V nedaleké oboře žijí mimo jiné daňci a mufloni. Cestou nazpět si můžete prohlídnout větrný mlýn holandského typu neobvykle umístěný na úbočí svahu. Projedete Fryčovice a přijedete do Brušperku, kde si můžete projít město. Například Galerie Výtvarného centra Chagal, které patří k nejstarším galeriím na Ostravsku. Během svých výstav představuje díla významných českých a zahraničních autorů.

Ve Staré Vsi nad Ondřejnicí doporučujeme prohlídku zámku. Ten je zařazen k architektonickým klenotům renesance. Přestavbou původní tvrze vznikl třípatrový zámek s vnitřním nádvořím, které je zdobené otevřenými arkádami, kde se pořádají koncerty a můžete zde navštívit i příjemnou restauraci.Nakonec jen přejedete přes rybník a přes Klimkovice přijedete zpět do Velké Polomy.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 100 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.