5 / 2,5

Velké Karlovice - Martiňák

Značená cyklotrasa vedoucí z Velkých Karlovic přes hřeben Vsetínských Beskyd na horskou chatu Martinák nedaleko Pusteven...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 26 km

Popis cyklotrasy

Značená cyklotrasa vedoucí z Velkých Karlovic přes hřeben Vsetínských Beskyd na horskou chatu Martinák nedaleko Pusteven. Trasa je značena červeným pruhem. Z centra Velkých Karlovic (vlak, bus) vede od rozcestí Miloňov údolím Miloňov, po 1,2 km odbočuje ostře vpravo kolem studánky Škaredica a po lesních cestách traverzuje horu Miloňová.Na jejím vrcholu stojí stejnojmenná rozhledna. K rozhledně lze odbočit po místním značení. Trasa poté sjede do údolí Velké Hanzlůvky a stoupá k Laďovu prameni a na rozcestí Pod Vysokou.Traverzem Vysoké přejedete na Třeštík. Odtud trasa vede nejprve lesní cestou, potom krátce po silnici I. třídy sjíždí do Hlavaté. Pokračujete mírným stoupáním na rozcestí Pod Kladnatou a Zadní Mečovou, poslední dva kilometry si užijete mírného klesání k Martiňáku.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí