5 / 2,5

Velké Karlovice - rozhledna Čarták

Vyjedete z koupaliště ve Velkých Karlovicích blízko info centra a a dřevěného kostela. Proti proudu Bečvy po stejnojmenn...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 km

Popis cyklotrasy

Vyjedete z koupaliště ve Velkých Karlovicích blízko info centra a a dřevěného kostela. Proti proudu Bečvy po stejnojmenné cyklostezce. V místní částí Léskové odbočíme do údolí Velké Hanzlůvky (Rybjanky) k Laďovu prameni. Zde lesní cesta odbočuje ostře a vyveze nás na hřeben pod nejvyšší horou Vsetínských Beskyd Vysokou. Zde narazíme na červenou turistickou značku a máme dvě možnosti. První je vrchařská výzva ke zdolání Vysoké, druhá pokračování po hřebeni. Na vrchol Vysoké vyrazíme po červené značce východním směrem, poté si užijeme adrenalinový trailový sjezd k turistické lokalitě Třeštík, kde si můžete udělat přestávku na svačinu.

Traverzovou cestou úbočím Vysoké se z Třeštíku vrátíme na výchozí místo. Odtud nás červená turistická značka povede západním směrem po kultovní hřebenovce s nádherným trailem a ještě krásnějšími výhledy, když se střídají výhledy na hřeben Javorníků s panoramatem masivu Beskyd včetně Lysé Hory.

Hřebenovka vede přes nevýrazné vrcholy Polanu, Benešky a Pálenici, pokračuje do sedla Pod Kotlovou, odkud se přes výjezd po kamenných plotnách přiblížíme k vrchu Soláni, kterému se říká „vrch umělců“ či „Valašský olymp“.  U Zvonice Soláň zvolíme ke sjezdu cestu značenou zelenou turistickou značkou směrem do Jezerného.

Krásným trailem sjedeme do centra Velkých Karlovic na dohled od koupaliště, kde jsme naši trasu zahájili.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí