5 / 3,75

Velké Karlovice - Vsetín

Během tohoto výletu pojedeme po cyklostezce Bečva údolím horního toku Vsetínské Bečvy. Souběžně s cyklostezkou vede žele...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Během tohoto výletu pojedeme po cyklostezce Bečva údolím horního toku Vsetínské Bečvy. Souběžně s cyklostezkou vede železniční trať. Cesta je vhodná i pro rodiny s dětmi. Výchozím bodem jsou Velké Karlovice. Vydáme se po cyklostezce vedoucí Velkými Karlovicemi podél silnice 487 směrem na Vsetín. Celá trasa až do Vsetína je označena cyklistickým značením jako cyklotrasa č. 50. Za Velkými Karlovicemi se cyklostezka odklání od silnice k řece a provádí městem Karolinka. Po opuštění Karolinky na okraji následující obce Nový Hrozenkov přejedeme hlavní silnici k umělému jezeru nazývanému „Balaton“.


Dále projíždíme obcemi Halenkov, Huslenky, Hovězí a Janová. Cyklostezka se stále drží Vsetínské Bečvy (kterou na několika místech přejíždíme) a do obydlených částí obcí vstupuje pouze okrajově. Z obce Janová do Vsetína jsou to poslední 4 kilometry. Ve Vsetíně dorazíme až k zámeckému parku. Samotný zámek je na kopci na pravém břehu řeky, na levém břehu se nalézá Panská zahrada, ve které najdeme dětské hřiště. Zámeckým parkem a Panskou zahradou prochází naučná stezka Příroda vsetínských parků. Pak už stačí jet jen 400 m jižně od Panské zahrady, kde se nachází nádraží.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí