5 / 3

Velký Osek - Kolín

Trasa cyklookruhu má dvě části. Z Velkého Oseka projíždíme Národní přírodní rezervací Libický luh. Poměrně široká lesní ...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 km

Popis cyklotrasy

Trasa cyklookruhu má dvě části. Z Velkého Oseka projíždíme Národní přírodní rezervací Libický luh. Poměrně široká lesní cesta nás zavede do chatové osady na pravém břehu Labe. Za zdymadlem následuje krátký asfaltový úsek k rozcestí U Starého Labe a poté nás úzká polnička doprovodí k Přírodní rezervaci Veltrubský luh.

Cesta se stále drží Labe, míjíme vodní elektrárnu Klavary a po chvilce se vzdalujeme od Labe. Vjíždíme do lesoparku Borky na okraji Kolína, kde už si vychutnáváme pohodovou jízdu zpevněnou lesní cestou a následně po asfaltu. Za lesoparkem se nachází rozsáhlý sportovní areál s několika hřišti a atletickým stadionem.

Cyklotrasa navazuje na asfaltovou cyklostezku podél Labe, ze které máme pěkný pohled na starou část Kolína. Napojíme se na most pro pěší a cyklisty, po kterém se dostaneme na Kmochův ostrov. V parku na ostrově si můžete odpočinout a dát si malou přestávku na svačinu.

Zpáteční cesta do Velkého Oseka vede po pravém břehu Labe. Za prvním mostem pokračujeme rovně kolem dětského hřiště a občerstvení s venkovním posezením. Najedem na asfaltovou cyklostezku a opouštíme Kolín. Užíváme si pohodlné jízdy přes Hradišťko a Veltruby až do Velkého Oseka. Cyklostezka téměř po celou dobu kopíruje hlavní silnici.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí