Cyklotrasa Velký Osek - Kolín

Trasa cyklookruhu má dvě části. Z Velkého Oseka projíždíme Národní přírodní rezervací Libický luh. Poměrně široká lesní cesta nás zavede do chatové osady na pravém břehu Labe. Za zdymadlem následuje krátký asfaltový úsek k rozcestí U Starého Labe a poté nás úzká polnička doprovodí k Přírodní rezervaci Veltrubský luh.

Cesta se stále drží Labe, míjíme vodní elektrárnu Klavary a po chvilce se vzdalujeme od Labe. Vjíždíme do lesoparku Borky na okraji Kolína, kde už si vychutnáváme pohodovou jízdu zpevněnou lesní cestou a následně po asfaltu. Za lesoparkem se nachází rozsáhlý sportovní areál s několika hřišti a atletickým stadionem.

Cyklotrasa navazuje na asfaltovou cyklostezku podél Labe, ze které máme pěkný pohled na starou část Kolína. Napojíme se na most pro pěší a cyklisty, po kterém se dostaneme na Kmochův ostrov. V parku na ostrově si můžete odpočinout a dát si malou přestávku na svačinu.

Zpáteční cesta do Velkého Oseka vede po pravém břehu Labe. Za prvním mostem pokračujeme rovně kolem dětského hřiště a občerstvení s venkovním posezením. Najedem na asfaltovou cyklostezku a opouštíme Kolín. Užíváme si pohodlné jízdy přes Hradišťko a Veltruby až do Velkého Oseka. Cyklostezka téměř po celou dobu kopíruje hlavní silnici.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 22 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.