Cyklotrasa Veselí nad Lužnicí - Třeboň

Podél Lužnice


Od mostu přes Lužnici ve Veselí je již značena CT 1134, vydejte se po ní z města na jihovýchod. Jejího značení se držte i před železničním viaduktem(rozcestí U pískovny) v odbočení doprava, úzkou asfaltkou vás na jih podél trati povede na Vlkov. Vesnicí ještě projedete podle značení, ke konci vsi v pravé zatáčce pojedete mírně vlevo na červenou TZ. Po této značce a cestičkách budete pokračovat dalších 6 km, podél rybníků Překvapil, Rod a Naděje až na silnici a na ní doprava na Klec. Stále jeďte po značce, za Klecí přes silnici napříč a pak opět po pěšinách po červené TZ kolem rybníka Potěšil, vsí Lužnice a i na hlavní stále po značce doleva. Červená vás tedy dovede až na rozcestí Smítka - hájovna, kde červené značení vede doprava, ale vy pojedete rovně. Dále tedy budete pokračovat po CT 1035, souběžně vede i NS Rožmberk. Tak dojedete do Staré Hlíny, na hlavní silnici E551 doprava, nyní již po modré TZ. Modrá vás povede dál kolem rybníka Vítek do Nové Hlíny a pak i dále kolem několika malých rybníků ke Sv. Vítu. Odtud již vede běžná silnice, stále je značená modrá TZ. Po ní dojedete až do cíle v Třeboni.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.