5 / 2,5

Veselí nad Lužnicí - Třeboň

Podél LužniceOd mostu přes Lužnici ve Veselí je již značena CT 1134, vydejte se po ní z města na jihovýchod. Jejího znač...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Podél Lužnice


Od mostu přes Lužnici ve Veselí je již značena CT 1134, vydejte se po ní z města na jihovýchod. Jejího značení se držte i před železničním viaduktem(rozcestí U pískovny) v odbočení doprava, úzkou asfaltkou vás na jih podél trati povede na Vlkov. Vesnicí ještě projedete podle značení, ke konci vsi v pravé zatáčce pojedete mírně vlevo na červenou TZ. Po této značce a cestičkách budete pokračovat dalších 6 km, podél rybníků Překvapil, Rod a Naděje až na silnici a na ní doprava na Klec. Stále jeďte po značce, za Klecí přes silnici napříč a pak opět po pěšinách po červené TZ kolem rybníka Potěšil, vsí Lužnice a i na hlavní stále po značce doleva. Červená vás tedy dovede až na rozcestí Smítka - hájovna, kde červené značení vede doprava, ale vy pojedete rovně. Dále tedy budete pokračovat po CT 1035, souběžně vede i NS Rožmberk. Tak dojedete do Staré Hlíny, na hlavní silnici E551 doprava, nyní již po modré TZ. Modrá vás povede dál kolem rybníka Vítek do Nové Hlíny a pak i dále kolem několika malých rybníků ke Sv. Vítu. Odtud již vede běžná silnice, stále je značená modrá TZ. Po ní dojedete až do cíle v Třeboni.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí