Cyklotrasa Vilémov - Klokočov

V Železných horách se koná řada bikových závodů a také se tu na   horských kolech prohání spousta cyklistů. Za start trasy jsme zvolili Vilémov. Začínáme podél Doubravy a vyrážíme prvních pět kilometrů po silnici. Před sebou spatřujeme horizont čehosi, co připomíná spíš pás lesa než hory. Pod korunami stromů se hravá stezka klikatí na břehu říčky Doubravy a střídá širší lesní cestu s příjemným, někdy docela kořenovitým singltrekem. Cesta mírně klesá a je opravdu mimořádně zábavná, spíš snazší. Třemošnicí musíme projet skrz a následně míříme ke staré strojírně v lesích, kde se kdysi vyráběly nejobtížnější odlitky pro Třetí Říši. Je tu ale i zcela nový provoz. Necháváme jej po levé ruce a pokračujeme stále mírně vzhůru podél potoka po širší cestě Hedvičiným údolím.


Po prudkém srázu vpravo se napojuje turistická značka končící schody, která je jen pro otrlé bikery. Tudy my se ale dnes vracet nebudeme. Ocitáme se na křižovatce Javorka. Míříme k pláži přehrady Seč, již prakticky celou objedeme. Na celém tomto trailu obecně není přeplněno ani o prázdninách. Úzká stezička kolem pláže a campu je strašně zábavná a čím rychleji jedete, tím je zajímavější. Za přejezdem hráze následuje krátké stoupání po silnici a pak ostrá pravá vracečka do stoupání v lese směrem ke zřícenině Oheb. Po pár šlápnutích necháváme Oheb za sebou, čekají nás další kilometry singltreků plných kořenů, pařezů, nízkých větví a příčných roklinek. Bikerská část pokračuje do terénu, pěkným sjezdem do Běstviny po modré a pak zpátky do údolí Doubravy.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 56 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!