5 / 4

Vimperk - hrad Kašperk

Na této trase vás čeká víceméně jen stoupání. Proto ji řadíme do náročnějších. První přestávku si můžete udělat u zámku ...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 33 km

Popis cyklotrasy

Na této trase vás čeká víceméně jen stoupání. Proto ji řadíme do náročnějších. První přestávku si můžete udělat u zámku Skalice, jehož poloha nese romantický nádech. Druhou pauzu na svačinu si dopřejete na Klostermannově rozhledně. Zatraktivnit vrchol Javorníku rozhlednou napadlo šumavského spisovatele Karla Klostermana. Avšak stavba se uskutečnila až po jeho smrti. Postupem času začaly vyhlídku přerůstat okolní smrky. Z vyhlídkové plošiny ve výšce 30 metrů se vám nabízí výhled na Šumavu, Strakonicko, za dobré viditelnosti na Alpy nebo vysílač Cukrák nedaleko Prahy.

A cílem cesty je gotický hrad Kašperk, odkud je tak krásný výhled na Šumavu. Je typickým hradem doby Karla IV., skládající se z věží a hradeb s nevelkým obytným prostorem. Výhodná poloha na úzkém, vysokém a strmém kopci z něj učinila nedobytnou pevnost.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí