Cyklotrasa Vítkov - Nový Jičín

Tuto cyklotrasu je vhodné rozdělit na několikadenní výlet. Čeká vás krásná trasa Moravskoslezským krajem. Jakmile projedete přes Odry, první přestávku si můžete udělat před Novým Jičínem na zřícenině hradu Starý Jičín. Kolem polorozbořených zdí a propadlých sklepení, turisté vyšlapali cestičky. Hradní věž byla zrekonstruována a je v ní nainstalována dobová expozice zbroje a dokumentů o hradu. Dnes slouží také jako rozhledna. V přízemí hradní věže je otevřena stylová restaurace. 

Zámek v Kuníně je považován za jednu z nejcennějších barokních památek severní Moravy a Slezska. Tvoří jej dvoupatrová budova s fasádou členěnou pilastry a zdobeným štítem s rodovými erby. Obdivovat můžete pohostinské pokoje, učebny zámecké školy se zařízením, obrazárnu nebo taneční pokoj. Jistě vás zaujme návštěva zámecké půdy s unikátním barokním komínovým systémem.

Poté projedete kolem Bartošovického rybníka do Studénky. V prostorách místního zámku najdete unikátní Vagonářské muzeum s funkční modelovou dráhou. Nachází se zde stylová obřadní síň, knihovna, učebna základní umělecké školy a klubovna a provozovna Českého svazu ochránců přírody.

Z rozhledny Kanihůra v Bílově můžete pozorovat letadla na blízkém letišti v Mošnově. Poté se pře Bžezovou vrátíte zpět do Vítkova.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 91 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!