5 / 3

Vodňany - Prachatice

Od náměstí Svobody ve Vodňanech nejprve zamiřte ke kostelu, minete jej zleva Husovou ulicí. Hned za ním odbočte doleva H...

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 km

Popis cyklotrasy

Od náměstí Svobody ve Vodňanech nejprve zamiřte ke kostelu, minete jej zleva Husovou ulicí. Hned za ním odbočte doleva Heritesovou, tak pojedete i podle značení CT 1099. Případně, pokud byste chtěli jet lehčím terénním úsekem, lze jet i po modré TZ až na okraj Chelčic. Tam vás po 3 km přivede i CT 1099, ve vsi se dejte doleva nakrátko po CT 1221 a hned po několika stech metrech doprava po modré TZ od Vodňan. Je to táž modrá, po které vede alternativně nabídnutá travnatá cesta. Modrá TZ vás povede alejí k novému libějovickému zámku a pak dále až k Lomeckému klášteru, již opět s CT 1099, která vás povede přes Krtely, za nimiž přijde opět možnost volby buď dále po modré, časem v lehčím terénu a nebo po CT 1099 stále po silnici. Od Kratochvíle vaše cesta pokračuje po CT 1088. Cykloznačení povede až do cíle v Prachaticích, přes Žitnou a Vrbice do Vitějovic, kde se značení změní na CT 1145.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí