Cyklotrasa Vodňany - Prachatice

Od náměstí Svobody ve Vodňanech nejprve zamiřte ke kostelu, minete jej zleva Husovou ulicí. Hned za ním odbočte doleva Heritesovou, tak pojedete i podle značení CT 1099. Případně, pokud byste chtěli jet lehčím terénním úsekem, lze jet i po modré TZ až na okraj Chelčic. Tam vás po 3 km přivede i CT 1099, ve vsi se dejte doleva nakrátko po CT 1221 a hned po několika stech metrech doprava po modré TZ od Vodňan. Je to táž modrá, po které vede alternativně nabídnutá travnatá cesta. Modrá TZ vás povede alejí k novému libějovickému zámku a pak dále až k Lomeckému klášteru, již opět s CT 1099, která vás povede přes Krtely, za nimiž přijde opět možnost volby buď dále po modré, časem v lehčím terénu a nebo po CT 1099 stále po silnici. Od Kratochvíle vaše cesta pokračuje po CT 1088. Cykloznačení povede až do cíle v Prachaticích, přes Žitnou a Vrbice do Vitějovic, kde se značení změní na CT 1145.

Náročnost cyklotrasy: Snadná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 32 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.