5 / 3

Votice - Slapy

Tento výlet je vhodný jako celodenní výlet pro rodiny s dětmi. Z velké části vedené po málo frekventovaných cestách. Pro...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: MTB (horské)

Vzdálenost: 41 km

Popis cyklotrasy

Tento výlet je vhodný jako celodenní výlet pro rodiny s dětmi. Z velké části vedené po málo frekventovaných cestách. Projedete se kolem jezera Zrcadlo a v obci Vrchotovy Janovice si můžete udělat první přestávku v okolí místního zámku. Původně tvrz, dnes tu najdete expozice Národního muzea.

Jakmile projedete přes menší obce Mrvice, Sedlečko, Klimětice. V Štětkovicích si můžete prohlídnout místní zámek nebo modelářský domek a dopravní hřiště, které je v blízkosti zámku a je možné zapůjčit dětem různé dopravní prostředky. Zřícenina větrného mlýna Příčovy, která připomíná koloseum. Ve zděném tělese se pravděpodobně nacházela dřevěná konstrukce.

Největší rybník na Sedlčansku je Musík, kde se můžete při příznivém počasí vykoupat. V Nalžovicích si prohlídnete barokní zámek, obdélníkového půdorysu s dvoupatrovou střední částí, mansardovou střechou a věžičkou. Dnes zde sídlí ústav sociální péče.

Zanedlouho přijedete ke Slapské přehradě. Kolem ní najdete spoustu vyhlídek. Přehrada nemá plavební komoru, což představuje výraznou překážku na Vltavě.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí