5 / 4

Vranovice - Hrušovany nad Jevišovkou

Trasa začíná ve Vranovicích u Brna a vede přes jezero Nové Mlýny. Projedete se kolem vinařských oblastí, kde se v čase s...

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 62 km

Popis cyklotrasy

Trasa začíná ve Vranovicích u Brna a vede přes jezero Nové Mlýny. Projedete se kolem vinařských oblastí, kde se v čase sezony můžete pokochat pohledem na hezkou krajinu. Nicméně určitě stojí za to zastavit se i na pohár dobrého vína.


Jakmile dorazíte do obce Nový Přerov, projedete kousek a cesta vás dovede za hranice do rakouské obce Wildendürnbach, kopírujte terén rakouských hranic a pokračujte do obce se zvláštním názvem Laa an der Thaya. Abyste si nezlomili jazyk, tak v českém překladu je to Láva nad Dyjí. Můžete se chvíli projet po městě a okolí. Najdete tu park, kde si můžete odpočinout nebo místní hrad.


Po prohlídce hradu a odpočinku vyrazíte směrem k českým hranicím. Přejedete most přes řeku Dyje a dojedete do obce Hevlín. Následuje další vinařská oblast, kde se můžete na chvíli zastavit. Po chvíli přijedete k zámku Hrušovany nad Jevišovkou. Dvoupatrový zámek se třemi křídly byl vystavěn po roce 1669 v duchu baroka. Současně také vznikl rozlehlý park a květinová zahrada.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Otevřít v Google Maps

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí