Cyklotrasa Vranovice - Hrušovany nad Jevišovkou

Trasa začíná ve Vranovicích u Brna a vede přes jezero Nové Mlýny. Projedete se kolem vinařských oblastí, kde se v čase sezony můžete pokochat pohledem na hezkou krajinu. Nicméně určitě stojí za to zastavit se i na pohár dobrého vína.


Jakmile dorazíte do obce Nový Přerov, projedete kousek a cesta vás dovede za hranice do rakouské obce Wildendürnbach, kopírujte terén rakouských hranic a pokračujte do obce se zvláštním názvem Laa an der Thaya. Abyste si nezlomili jazyk, tak v českém překladu je to Láva nad Dyjí. Můžete se chvíli projet po městě a okolí. Najdete tu park, kde si můžete odpočinout nebo místní hrad.


Po prohlídce hradu a odpočinku vyrazíte směrem k českým hranicím. Přejedete most přes řeku Dyje a dojedete do obce Hevlín. Následuje další vinařská oblast, kde se můžete na chvíli zastavit. Po chvíli přijedete k zámku Hrušovany nad Jevišovkou. Dvoupatrový zámek se třemi křídly byl vystavěn po roce 1669 v duchu baroka. Současně také vznikl rozlehlý park a květinová zahrada.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 62 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.