Cyklotrasa Vranovice - Hrušovany nad Jevišovkou

Trasa začíná ve Vranovicích u Brna a vede přes jezero Nové Mlýny. Projedete se kolem vinařských oblastí, kde se v čase sezony můžete pokochat pohledem na hezkou krajinu. Nicméně určitě stojí za to zastavit se i na pohár dobrého vína.


Jakmile dorazíte do obce Nový Přerov, projedete kousek a cesta vás dovede za hranice do rakouské obce Wildendürnbach, kopírujte terén rakouských hranic a pokračujte do obce se zvláštním názvem Laa an der Thaya. Abyste si nezlomili jazyk, tak v českém překladu je to Láva nad Dyjí. Můžete se chvíli projet po městě a okolí. Najdete tu park, kde si můžete odpočinout nebo místní hrad.


Po prohlídce hradu a odpočinku vyrazíte směrem k českým hranicím. Přejedete most přes řeku Dyje a dojedete do obce Hevlín. Následuje další vinařská oblast, kde se můžete na chvíli zastavit. Po chvíli přijedete k zámku Hrušovany nad Jevišovkou. Dvoupatrový zámek se třemi křídly byl vystavěn po roce 1669 v duchu baroka. Současně také vznikl rozlehlý park a květinová zahrada.

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 62 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!