5 / 4

Vrapice - Cvrčovice

Tato okružní trasa kolem Kladna je příjemná v tom, že je téměř celá po rovině. Vystoupáme do kopce přes železniční přeje...

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 km

Popis cyklotrasy

Tato okružní trasa kolem Kladna je příjemná v tom, že je téměř celá po rovině. Vystoupáme do kopce přes železniční přejezd směrem do Cvrčovic. Tento zhruba kilometrový úsek je asi nejméně příjemný, protože vede po silnici za běžného provozu. Na kopci před Cvrčovicemi odbočíme doleva.

Za lesem projíždíme ulicemi městské části Švermov, za přejezdem zabočíme doprava a po pěkné cyklostezce se vzdalujeme od města. Stále se držíme cyklistického značení, převážně jedeme lesem, občas musíme přejet hlavní silnici. Nedaleko obce Srby se odpojíme od cyklotrasy a dojedeme k Turyňskému rybníku. Přímo u rybníka se nalézá restaurace s venkovním posezením a dětským hřištěm, můžeme se tu posilnit na zbývající část trasy.

Vrátíme se zpět k místu, kde jsme se odpojili od cyklotrasy a nyní už následujeme její značení střídavě lesem a otevřenou krajinou. Projedeme přes Velké Přítočno a dostaneme se do bažantnice, kde si můžeme sednout u rybníka, kousek nad ním objevíme dětské hřiště.

Dále pokračujeme přes okrajové sídliště Kladna, chvíli opět přes les, městské části Dříň a Újezd a na závěr výletu vyšlápneme kopec ke kostelu Narození sv. Jana Křtitele. Odtud si užíváme jízdu z kopce zpět do Vrapic.

Jak se Vám výlet líbil?

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5 (5 - nejlepší)Mapa cyklotrasy

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.
V pořádku Nastavení soukromí