Cyklotrasa Vrapice - Cvrčovice

Tato okružní trasa kolem Kladna je příjemná v tom, že je téměř celá po rovině. Vystoupáme do kopce přes železniční přejezd směrem do Cvrčovic. Tento zhruba kilometrový úsek je asi nejméně příjemný, protože vede po silnici za běžného provozu. Na kopci před Cvrčovicemi odbočíme doleva.

Za lesem projíždíme ulicemi městské části Švermov, za přejezdem zabočíme doprava a po pěkné cyklostezce se vzdalujeme od města. Stále se držíme cyklistického značení, převážně jedeme lesem, občas musíme přejet hlavní silnici. Nedaleko obce Srby se odpojíme od cyklotrasy a dojedeme k Turyňskému rybníku. Přímo u rybníka se nalézá restaurace s venkovním posezením a dětským hřištěm, můžeme se tu posilnit na zbývající část trasy.

Vrátíme se zpět k místu, kde jsme se odpojili od cyklotrasy a nyní už následujeme její značení střídavě lesem a otevřenou krajinou. Projedeme přes Velké Přítočno a dostaneme se do bažantnice, kde si můžeme sednout u rybníka, kousek nad ním objevíme dětské hřiště.

Dále pokračujeme přes okrajové sídliště Kladna, chvíli opět přes les, městské části Dříň a Újezd a na závěr výletu vyšlápneme kopec ke kostelu Narození sv. Jana Křtitele. Odtud si užíváme jízdu z kopce zpět do Vrapic.

Náročnost cyklotrasy: Střední

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 30 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!