Cyklotrasa Vrbno pod Pradědem - Medvědí vrch

Cyklovýlet začíná ve Vrbnu pod Pradědem. První metry vám budou rychle odsýpat po rovné cyklostezce v údolí Opavy, ale hned nájezd do lesa znamená začátek stoupání. Vede po krásných lesních cestách, takže brzo budete u Sedlové boudy, za níž začíná vrstevnice kolem vrcholu Lyra. Ze zpevněné cesty uvidíte Praděd podle známého vysílače. V dalším výjezdu do sedla k Videlskému kříži stoupání nekončí, pokračuje i po žluté značce, na níž se napojujeme.

Z úbočí Osikového vrchu jsou nádherné výhledy nejen na Praděd, ale i na ostatní kopce hřebene směrem k Červenohorské­mu sedlu. Ta nás také dovede na nejvyšší bod dne – pod holou horou Jelení loučky. Ze sedla mezi Orlíkem a Medvědím vrchem je z jedné strany planiny vidět do Polska, z druhé můžeme přehlédnout prakticky celou naši dnešní trasu. 

Je několik variant, jak se dostat zpět do Vrbna. Jednou z nich je ještě chvíli jet po úbočí Orlíku, abyste se po několika stovkách metrů napojili na „hlavní“ šotolinovou cestu vedoucí dolů. V první zatáčce ji ale opustíte a pokračujete přímo po nenápadné pěšince kolem několika skal ukrytých v lese. Na širší cestu se dostanete opět až u Františkovy chaty. Po pěšince po zelené značce podél Střední Opavy nakonec doskotačíme do obce Železná, která je už součástí Vrbna pod Pradědem

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 63 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!