Cyklotrasa Vrbno pod Pradědem - Medvědí vrch

Cyklovýlet začíná ve Vrbnu pod Pradědem. První metry vám budou rychle odsýpat po rovné cyklostezce v údolí Opavy, ale hned nájezd do lesa znamená začátek stoupání. Vede po krásných lesních cestách, takže brzo budete u Sedlové boudy, za níž začíná vrstevnice kolem vrcholu Lyra. Ze zpevněné cesty uvidíte Praděd podle známého vysílače. V dalším výjezdu do sedla k Videlskému kříži stoupání nekončí, pokračuje i po žluté značce, na níž se napojujeme.

Z úbočí Osikového vrchu jsou nádherné výhledy nejen na Praděd, ale i na ostatní kopce hřebene směrem k Červenohorské­mu sedlu. Ta nás také dovede na nejvyšší bod dne – pod holou horou Jelení loučky. Ze sedla mezi Orlíkem a Medvědím vrchem je z jedné strany planiny vidět do Polska, z druhé můžeme přehlédnout prakticky celou naši dnešní trasu. 

Je několik variant, jak se dostat zpět do Vrbna. Jednou z nich je ještě chvíli jet po úbočí Orlíku, abyste se po několika stovkách metrů napojili na „hlavní“ šotolinovou cestu vedoucí dolů. V první zatáčce ji ale opustíte a pokračujete přímo po nenápadné pěšince kolem několika skal ukrytých v lese. Na širší cestu se dostanete opět až u Františkovy chaty. Po pěšince po zelené značce podél Střední Opavy nakonec doskotačíme do obce Železná, která je už součástí Vrbna pod Pradědem

Náročnost cyklotrasy: Náročná

Terén: Silnice + MTB (horské)

Vzdálenost: 63 Km

Hodnocení cyklotrasy

Ohodnotťe, jak se Vám cyklo výlet libil na stupnici 1 - 5

Jak se Vám cyklotrasa líbila?

Podělte se s ostatními, jak se Vám cyklotrasa líbila. Na jaká zajímavá místa jste cestou narazili, doporučení, atd.

Nejnovější cyklotrasy po ruce

Nejnovější cyklotrasy přibývají každým týdnem.

Možnost cestování a poznávání nových míst tedy stále stoupá. Buďte přitom. Nechte si posílat nejnovější cyklotrasy každý týden.

 

Přejeme příjemné cyklo zážitky!

Tato stránka používá cookies

Abychom Vám dokázali nabídnou to nejlepší, používáme soubory cookies. Dokážeme Vám tak zobrazit relevantní reklamy, analyzovat návštěnost a chování webu.